У Запорізькому обласному військовому комісаріаті відбувся урок патріотизму на тему: «Українські Січові Стрільці у боротьбі за становлення української державності на початку ХХ століття», присвячений відзначенню діяльності Січових Стрільців та їх героїчної перемоги на горі Маківка.
У заході взяли участь особовий склад обласного і районних військових комісаріатів Запоріжжя, військовослужбовці місцевого гарнізону, представники місцевої влади, громадських організацій, науковці. Як повідомив заступник військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов, поштовхом до військової самоорганізації українців напередодні Першої світової війни стало створення в Галичині військово-спортивних організацій "Січ", "Сокіл", "Пласт" та інших напіввійськових товариств, які морально та фізично готували юнацтво до майбутніх битв для відродження власної держави. За словами полковника, в ході Першої світової війни на Галичині утворилося перше українське формування - Легіон січових стрільців у складі армії Австро-Угорщини. У цей же час розпочалася українізація частин російського війська, спостерігалося стихійне прагнення солдат-українців об’єднатися в національне військове формування.
Офіцер також навів приклади мужності і героїзму сучасних захисників України, які сьогодні відстоюють державну незалежність та територіальну цілісність країни в боях з російськими терористичними угрупованнями.
Учасники заходу вшанували пам’ять воїнів, які віддали своє життя за Україну, хвилиною мовчання.
Перед присутніми також виступив директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, який розповів про велику роль Українських Січових Стрільців у відродженні національних військових традицій, їх активну участь в Українській революції 1917-1921 років та становленні української державності на початку ХХ століття. Посадовець подякував військовослужбовцям Збройних Сил України за мужність і героїзм у боротьбі з російськими агресорами на Сході України.
Директор обласного краєзнавчого музею, доктор історичних наук, професор Георгій Шаповалов, у свою чергу, розповів про перебування Січових Стрільців у квітні-травні 1918 року на території Запорізького краю та їх внесок у формування національної свідомості населення Олександрівська.
У ході заходу було продемонстровано документальні кадри про діяльність військового формування у роки Першої світової війни та у часи національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1921 років
Також за мужність і героїзм. виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності країни, воїни-учасники АТО були нагороджені грамотами обласного військового комісаріату.
Управління у справах преси та інформації