Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації провів нараду з питань регулювання обсягів викидів забруднюючих речовин у атмосферу м. Запоріжжя під час несприятливих метеорологічних умов за участю представників обласного центру гідрометеорології, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, Головного управління Держсанепідслужби в Запорізькій області.
Регулювання викидів здійснюється з урахуванням прогнозу несприятливих метеорологічних умов на основі попереджень про можливий шкідливий ріст концентрацій домішок в повітрі з метою його відвернення.
Для Запоріжжя, а також міст Дніпродзержинськ, Донецьк, Кривий Ріг, Маріуполь, Рівне встановлено особливості складання попереджень, а саме – фактичні концентрації однієї або кількох домішок мають бути більше 3 ГДК (попередження І ступеня) або 5 ГДК (попередження ІІ- ІІІ ступеня)». Випадки таких фактичних концентрацій бувають украй рідко, тому система регулювання викидів шкідливих речовин у період несприятливих метеоумов практично не використовувалась.
Таким чином у 2014 році обласний центр з гідрометеорології практично припинив передачу таких попереджень і відповідно заходи щодо зменшення викидів підприємствами не застосовувались.
Після звернення обласної державної адміністрації місто Запоріжжя було виключено із цього переліку та розпочато розроблення нової методики з урахуванням особливостей міста Запоріжжя.
На сьогодні нова методика прогнозування рівнів забрудненості атмосферного повітря розроблена. Її випробування та впровадження здійснюється обласним центром з гідрометеорології.
Учасники наради розглянули особливості нової методики; відпрацювали порядок взаємодії між Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області, обласним центром гідрометеорології, Управлінням з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, Головним управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області.
Також було вирішено спільно проаналізувати ефективність нової методики, визначити пропозиції та опрацювати з Українським науково-дослідницьким гідрометеорологічним інститутом.
Управління у справах преси та інформації