Питанню проведення комплексу весняно-польових робіт та фінансового забезпечення агропромислового комплексу була присвячена всеукраїнська селекторна нарада, яка відбулася під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського. Запорізьку область представляв заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.
Урядовець підкреслив, що успішне проведення комплексу весняно-польових робіт наразі є головним завданням.
Першочергово необхідно зосередити зусилля на сівби ранніх зернових культур, підживленні озимих культур, а також на проведенні комплексу заходів захисту посівів від бур’янів, хвороб та шкідників.
Про стан проведення весняно-польових робіт та фінансову складову доповіли представники тих регіонів, де на сьогодні зафіксовано найнижчі темпи, - Луганської, Дніпропетровської, Кіровоградської областей.
До Запорізької області зауважень від урядовців не було.
Запорізькі аграрії наближаються до завершення весняно-польових робіт попри уповільнення темпів через погодні умови.
Як повідомив Олександр Ясинецький, станом на 23 квітня посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 188 тис. га або 23 %, з них ранніх зернових культур посіяно на 163 тис. га або 92 % до прогнозу (у 2014 році – 85 %), у тому числі: ярої пшениці – 3,4 тис. га (109 %), ячменю – 131 тис. га (89 %) та гороху – 27 тис. га (117 %).
На посівах ярого ячменю спостерігалась поява третього листка та кущіння рослин.
Посів кукурудзи на зерно проведено на площі 1,6 тис. га або 4 % до прогнозу (у 2014 р. – 9 тис. га).
Крім того, соняшником засіяно 9,5 тис. га (2 % ), сої – 1,7 тис. га (16 %).
Завдяки опадам протягом останніх двох декад квітня запаси продуктивної вологи у метровому шарі грунту під озимою пшеницею на більшості спостережних ділянок задовільні та добрі (104-147 мм), на окремих ділянках оптимальні - 141-163 мм. Така кількість вологи забезпечує нормальний розвиток посівів озимини та появу дружніх сходів ранніх ярих зернових культур.
При цьому нестійка погода із значними різкими зниженнями температури повітря (сума ефективних температур повітря вище +5° склала 42-105° при нормі 88-119º) призвела до зниження темпів проведення польових робіт у господарствах області.
Управління у справах преси та інформації