Національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» допоміг Михайлівській громаді Запорізького району знайти надійних партнерів на Рівненщині та Волині. Громади-партнерки готові допомогти в організації відпочинку дітей, проведенні спільного спортивного турніру та придбанні комунальної техніки, що вкрай необхідна прифронтовій громаді.
У квітні представники Ратнівської селищної ради Волинської області та Великоомелянівської сільської ради Рівненської області побували у Михайлівці. Гості відвідали заклади освіти, ознайомилися з роботою добровільної пожежної команди, молодіжного креативного простору, сільських бібліотек та інших установ.
– Звичайно, ми хвалилися своїми досягненнями. Це і наш молодіжний креативний простір, який зробили вже під час війни, і наші бібліотеки, які ми модернізували, залучивши багато громадських організацій. Показали гостям пожежну команду, яка є нашою гордістю, тому що вона у нас працює з 2018 року, і це одна із перших команд в області. Побували й на комунальному підприємстві. Під час війни ми вже замінили до 10 кілометрів аварійних водопроводів за рахунок грантів і міжнародної допомоги. Тобто ми не сидимо склавши руки, а працюємо, працюємо і ще раз працюємо, – розповіла голова Михайлівської громади Алла Король.
Представники трьох громад говорили не тільки про досягнення, але й про нагальні проблеми, та обмінялися досвідом у їх розв’язанні.
– Колег зацікавив наш досвід залучення грантів та співпраці з громадськими організаціями, і ми готові ним ділитися. А ми, зі свого боку, хотіли б більш детально ознайомитися з роботою жіночої добровільної пожежної команди, що діє у Великоомелянівській громаді на Рівненщині. Чому нам це цікаво? Тому, що в нашій громаді 15 населених пунктів. Для більш оперативного реагування на надзвичайні події в умовах воєнного часу хотілося б створити ще декілька пожежних команд у селах громади. Тож ми хочемо поїхати і подивитися, як працює жіноча пожежна команда у партнерській громаді. А представники Ратнівської громади надали нам слушні поради щодо придбання спеціалізованої техніки для комунальних потреб, за що ми дуже вдячні, – зауважила Алла Король.
Голови громад-партнерок підписали Меморандум про співпрацю і вже намітили перші спільні дії.
– Є домовленість про допомогу нашому комунальному підприємству у придбанні спецтехніки, а саме сміттєвоза, вартість якого близько 4,5 млн грн. Самотужки наша громада не в змозі його придбати. Але наші партнери готові взяти на себе частину витрат. Другий напрямок нашої співпраці – оздоровлення дітей. На Волині, на території Ратнівської громади, є спортивний табір. Партнери запросили наших дітей із сімей загиблих військовослужбовців на оздоровлення безоплатно. І ще є домовленість організувати спортивний турнір між трьома громадами. Плануємо провести його на базі громадської організації «Колос» в місті Ворохта. Ми щиро вдячні громадам-партнеркам за готовність допомагати нашій прифронтовій громаді. Підписані нами Меморандуми про співпрацю – це не лише формальність, а справжній крок до взаєморозуміння, зміцнення партнерських відносин та сталого розвитку наших громад, – переконана голова Михайлівської громади Алла Король.
Національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» спрямований на підтримку прифронтових громад, посилення згуртованості та стійкості українців. На першому етапі до нього долучилися 8 громад Запорізької області, на другому – ще 17.
Більше новин про проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – за посиланнями:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61571516744101&is_tour_completed
https://www.instagram.com/zghurtovani_plichoplich?igsh=ZnprcnlycHNmNndp&utm_source=qr
https://www.tiktok.com/@zhurtovani_plichoplich
https://www.youtube.com/@Пліч-о-Пліч_Згуртовані_громади