Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Влада намагається дійти до кожного ветерана

20 квітня 2015 - 16:49

Напередодні відзначення 70-ї річниці закінчення Другої світової війни заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін під час робочої поїздки зустрівся  з ветеранами війни – жителями міста Бердянськ, привітав їх з Днем Перемоги та вручив пам’ятні подарунки. Під час спілкування з посадовцем згадав минуле Завальнюк Микола Антонович – 1926 року народження, інвалід війни І групи. Його призвали до лав Радянської Армії у 1943 році, після звільнення м. Бердянська. Микола Антонович закінчив школу молодших командирів, самовіддано воював, був поранений, Перемогу зустрів неподалік столиці Чехії  - міста Праги.

Після капітуляції Німеччини він брав участь у війні з Японією, до 1950 року продовжував військову службу в м. Порт - Артур. Нагороджений бойовими орденами і медалями. З 1953 року Микола Антонович сумлінно працював на кабельному заводі в м. Бердянськ. Має трудовий стаж 48 років, громадський активіст, є членом  міської організації ветеранів України.   

Є певна схожість у бойовій біографії іншого учасника зустрічі Морозова Михайла Архиповича, інваліда війни ІІ групи, який теж народився у 1926 році.

В травні 1944 року він потрапив на  фронт, воював піхотинцем у Прибалтиці, після одужання від поранення став артилеристом. Перемогу зустрів у Латвії. Має бойові ордени й медалі. Після війни продовжував службу в армії на Далекому Сході водієм. Повернувшись до рідного міста, майже все трудове життя, до пенсії, працював водієм в АТП-12306. Загальний трудовий стаж Михайла Архиповича налічує 48 років.

Едуард Гугнін у розмові з ветеранами висловив їм щиру вдячність за  ратний і трудовий подвиг, запевнив, що турбота про людей, які у буремні воєнні роки захистили незалежність нашої Батьківщини, підняли її з руїн залишається для керівництва обласної влади  найголовнішим  із завдань.

 

Управління у справах преси та інформації  

Читайте також

Події квітня в об’єктиві фотожурналістів ОДА: завжди оперативно та неупереджено

У Запоріжжі встановили ще одну когенераційну установку за підтримки GIZ

Вступна кампанія-2025: учасники бойових дій можуть скористатися пільгами при вступі до закладів освіти

Запорізька область впроваджує нову філософію ветеранської політики

Свобода руху тих, хто захищав свободу України: у Запоріжжі ветеранам безоплатно встановили спортивні протези

Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» допоміг прифронтовій Михайлівській громаді знайти партнерів

Світ має знати: на онлайн-платформі «Свідок» запоріжці можуть поділитися свідченнями та спогадами про війну

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 30.04.2025

Свобода руху тих, хто захищав свободу України: у Запоріжжі ветеранам безоплатно встановили спортивні протези

Загалом упродовж доби окупанти завдали 616 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1161-го дня війни

Юні спортсмени Запорізької області відзначили Всеукраїнський день футболу товариським матчем