У ході 42 сесії обласної ради депутати затвердили Комплексну програму житлового будівництва в Запорізькій області на 2015 рік, розроблену Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації.
Програма є концептуальною, тож не потребує фінансування. Її буде реалізовано протягом цього року.
За інформацією Департаменту ЖКГ, за підсумками 2014 року загальна площа житла, прийнята в експлуатацію, становить 111,8 тис. кв. м. Крім того, порівняно з 2013 роком на 6,8% збільшено будівництво дачних та садових будинків загальною площею 10,9 тис. кв. м (по Україні цей показник зменшився на 53%). Капітальні інвестиції у житлове будівництво за 2014 рік становили 266,5 млн.грн.
Протягом минулого року найбільше житла збудовано в обласному центрі – 42,7 % від загального обсягу, а в сільській місцевості – в Запорізькому районі (55,1%). Зросли обсяги прийнятої в експлуатацію загальної площі житла у Михайлівському (в 6,8 раза), Мелітопольському (в 1,7 раза), Чернігівському (на 34,8%) та Новомиколаївському (на 2,3%) районах. За даними Департаменту ЖКГ, серед лідерів у житловому будівництві також можна виділити Бердянськ, Запоріжжя, Мелітополь, Василівський, Запорізький, Мелітопольський та Якимівський райони.
На підставі аналізу виконання Програми за 2014 рік визначено основні напрямки Програми житлового будівництва на 2015 рік, які базуватимуться на застосуванні у проектуванні й будівництві ефективних архітектурно-будівельних та інженерних систем житлових будинків на основі сучасних технологій і матеріалів. Також необхідним є зменшення вартості житла та формування інституту соціального житла для громадян, які потребують соціального захисту з боку держави.
У результаті реалізації заходів Програми очікується розгортання будівництва, добудова об’єктів житлового будівництва, додаткове виділення земельних ділянок під доступне житло. Також необхідно посилити роботу щодо відновлення довіри до забудовників, підвищення технічного, економічного та організаційного рівня житлового будівництва. Загалом цього року в області планується ввести в експлуатацію 146 тис. кв. м житла.
Наслідком виконання прогнозних показників розвитку житлового будівництва стане здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, довгострокового кредитування будівництва житла для молодих сімей та сільських забудовників за Цільовою регіональною програмою «Сільське подвір’я».
Управління у справах преси та інформації