Питання взаємодії суб’єктів із протидії торгівлі людьми розглянули учасники засідання «круглого столу», організованого громадською організацією «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія», що діє на базі Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги.
Захід, у якому взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, проводиться в межах проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Запорізький області», який реалізується за фінансової підтримки Міжнародної організації міграції в Україні.
Голова правління ГО «Взаємодія» Ірина Куратченко повідомила, що з 2009 по 2014 роки 52 жителі області отримали допомогу завдяки програмі реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Проте, переконані громадські активісти, справжня кількість постраждалих сьогодні значно більша. Допомогти потерпілим покликані люди, які проходять навчання в мультидисциплінарних групах.
У ході засідання учасники порушили питання діяльності таких груп із паралельним моніторингом їх роботи представниками облдержадміністрації та громадських організацій.
Директор Департаменту соцзахисту населення ОДА Ігор Мещан повідомив, що в регіоні налагоджено якісну взаємодію всіх суб'єктів, які відповідають за протидію торгівлі людьми, - органів виконавчої влади, правоохоронних органів, соціальних служб та громадських організацій.
- Така злагоджена робота - запорука успіху в боротьбі з цим негативним явищем. Наш Департамент відповідає за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. А соціальні служби є ключовими структурами, які здійснюють комплексні заходи при наданні допомоги постраждалим. Ми координуємо в межах своїх повноважень заходи, спрямовані на протидію торговлі людьми в області. В області діє Координаційна рада з питань сім'ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові облдержадміністрації, яка створена з метою вдосконалення державної сімейної політики, а також запобігання сімейного насильства. У районах та містах області також діють відповідні координаційні ради, - повідомив посадовець.
Крім того, за словами Ігора Мещана, у регіоні постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота з питань трудової міграції, зайнятості населення в Україні та за кордоном, безпечної і регульованої трудової міграції, прав працівників - мігрантів, працевлаштування за кордоном, також здійснюється аналіз та виявлення засобів і методів, які використовуються торговцями людьми. Для фахівців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування організовуються та проводяться регулярні семінари з протидії торгівлі людьми.
Управління у справах преси та інформації