На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Григорій Самардак під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося за участю представників обласної ради, профспілок, обласного відділення національної служби посередництва і примирення та керівників підприємств.
Як і раніше, залишається актуальним стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості працівникам економічно активних підприємств області, погашення боргів по страхових внесках до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це питання стало головним предметом розгляду.
Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, загальна сума заборгованості із заробітної плати у лютому цього року зменшилася на 2,8 млн. грн. або на 3,9 %, однак порівняно з початком року вона зросла на 8,2 млн. грн. або на 13,8 %, і на 01.03.2015 становила 67,7 млн. грн.
Динаміка погашення боргів із заробітної плати продовжує визначатися ситуацією на підприємствах державного сектору економіки, де на 01.03.2015 вони становили 43,4 млн. грн. (64,1 % від загальної суми боргу).
На підприємства приватної форми власності припадало 18,8 млн. грн. (27,8 %), комунальної власності – 5,5 млн. грн. (8,1 %).
У лютому на підприємствах комунальної форми власності утворено борги в підрозділах КП «Облводоканал» (643 тис. грн.). Залишаються борги на підприємствах Запорізької міської ради: МКП «Основаніє» (1,2 млн. грн.), ЗКПМЕТ «Запоріжелектротранс» (3,3 млн. грн.), КП «Центр управління інформаційними технологіями» (10,1 тис. грн.).
Борги економічно активних підприємств за лютий поточного року зменшилися на 3,1 млн. грн. і на 01.03.2015 становили 26,7 млн. грн.
При цьому найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств залишаються суб’єкти господарювання державного сектору економіки: ДП «Запорізький облавтодор» – 3,1 млн. грн., ДП «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» – 2,3 млн. грн., ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» - 2 млн. грн. тощо.
Заслухавши керівників цих підприємств, Григорій Самардак акцентував: «Треба здійснити глибокий аналіз ситуації, виявити причини виникнення заборгованості, а не наслідки. І вже на підставі цього виробити план її ліквідації».
За підсумками обговорення доручено: структурним підрозділам облдержадміністрації посилити контроль за станом виплати та погашенням заборгованості із заробітної плати, продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства-боржники державного сектору економіки; головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення тримати на особистому контролі стан виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї на підприємствах комунальної форми власності.
Управління у справах преси та інформації