Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Соцпрацівники області опанували нові методи подолання та попередження стресових ситуацій

17 березня 2015 - 09:44

Соцпрацівники області опанували нові методи подолання та попередження стресових ситуацій

У рамках проекту Ради Європи «Зміцнення та захист дітей в Україні» та за підтримки тренерів Ради Запорізький обласний центр для сім’ї, дітей та молоді провів семінар-тренінг  для фахівців міських та районних центрів «Соціальна робота з особами та сім’ями з дітьми щодо подолання наслідків психотравмуючих подій».

Як зазначила директор центру Оксана Понікарова, у ході надання різних соціальних послуг фахівці часто зустрічаються з необхідністю надання першої психологічної допомоги дорослим і дітям після пережитих стресових ситуацій.

- Військові конфлікти, втрати, насильство, терористичні акти, вбивства, ситуації, які становлять небезпеку для життя та здоров’я людини, є психотравмуючими подіями. Вони можуть супроводжуватись сильними реакціями та почуттями. Це також стосується свідків цих подій. Відчуття безсилля, страху, жахливі картини, викликані сильним стресом, руйнують психіку людини. Як наслідок,  може розвинутись посттравматичний стресовий розлад. Не кожен може вирішити складні життєві ситуації самостійно, такі люди зазвичай потребують сторонньої допомоги від центрів соціальних служб. Соцпрацівники, у свою чергу, також мають підвищувати свій кваліфікаційний рівень, опановувати нові метоли боротьби зі стресом. Для цього й влаштовуються такі тренінги, - повідомила Оксана Понікарова.

У ході тренінгу фахівці з соціальної роботи та спеціалісти міських та районних центрів служб для сім’ї, дітей та молоді поглибили свої знання та ознайомилися з основними правилами поведінки під час роботи з постраждалими, новими методами подолання стресу, техніками ослаблення або попередження гострої стресової реакції у постраждалих.

Детально розглянули також принципи проведення кризової інтервенції - екстреної психологічної допомоги людині, яка знаходиться в стані кризи. Спеціаліст, прагнучи допомогти, зосереджується на конкретній проблемі, а не на людині. Цим кризова інтервенція відрізняється від консультування або психотерапії.

Потреба в такій допомозі, як стверджують фахівці, зростає в ситуаціях катастроф, стихійних лих і соціальних потрясінь, оскільки велика кількість людей, які втратили близьких, житло або роботу, переживають стан життєвої кризи, обтяжений трагічними переживаннями.

 

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

Запоріжжя: 1000 днів героїчної боротьби

Шановні підприємці! Проєкт «Діалог влади та бізнесу» триває

Тисяча днів незламності: як у запорізьких школах виховують патріотизм

«З понеділка в Запорізькій області через ворожі обстріли застосовуються графіки погодинних відключень», – речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго»

Запоріжжя оговтується після нічної атаки: лікарня та котельні відновлюють роботу, тривають ремонти в приватному секторі

Інформація про аукціон 22.11.2024!

1000 день війни: в Запоріжжі вшанували пам’ять загиблих героїв

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 424 удари по 13 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.11.2024

Впродовж доби окупанти  завдали 458 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.

В Запорізькій області розширили програми допомоги постраждалим від ворожих обстрілів