Обстеження посівів озимих зернових культур засвідчило, що станом на 27.02.2015 сходи отримано на площі 658 тис. гектарів, що становить 98 % від посівів.
У Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації пояснили, що несприятливими факторами для перезимівлі озимих культур були тривалі відлиги упродовж 56-75 днів, які справили негативний вплив на формування зимостійкості рослин та сприяли втраті поживних речовин.
За даними відрощування зразків озимих культур, взятих з господарських посівів 25 січня, у 8 % випадків було відмічено пошкодження рослин озимої пшениці невідомого характеру.
На цей час у доброму та задовільному стані знаходиться 588,6 тис. гектарів (89 %), у слабкому і зрідженому стані - 69,8 тис. гектарі (11 %), не отримано сходи на 12,0 тис. гектарів (2 % посівів).
За попередніми розрахунками, на період відновлення вегетації весною цього року озимі посіви на 10 % площ будуть знаходитись у незадовільному стані.
На більшості спостережних ділянок запаси продуктивної вологи у метровому шарі грунту під озимою пшеницею та на зябу на початок весни сформуються в межах 130-150 мм при достатніх 131-160 мм і більше.
Подальший стан посівів, особливо тих, які не зійшли, слабких і розріджених, вирішальною мірою залежатиме від погодних умов, насамперед від кількості опадів і температурного режиму.
Сільгосппідприємства області на даний час проводять підживлення озимих культур. На сьогодні підживлено 241 тис. гектарів, у тому числі зернові колосові на площі 230 тис. гектарів, що становить 34 % від необхідного.
Управління у справах преси та інформації