Питанню соціального захисту учасників антитерористичної операції був присвячений семінар-тренінг, який відбувся в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації за участю представників волонтерських та громадських організацій області.
Як повідомили в Департаменті, налагоджено активну роботу з координації дій органів влади та численних волонтерів з інформування учасників АТО про забезпечення їх соціальними гарантіями, робочими місцями, санаторно-курортним оздоровленням тощо.
Цим питанням і була приділена увага учасників заходу. Крім того, присутні також зупинилися на таких актуальних темах як забезпечення учасників АТО технічними засобами реабілітації, в тому числі протезуванням; професійна реабілітація інвалідів; встановлення пенсій у разі втрати годувальника; порядок встановлення статусу учасників АТО.
З приводу статусу бійців АТО учасників семінару поінформувала начальник управління соціальних гарантій та державної соціальної допомоги Департаменту соцзахисту ОДА Катерина Кривошей. Зокрема соціального захисту добровольців, з числа яких були сформовані спеціальні підрозділи територіальної оборони; та порядку отримання ними статусу учасника бойових дій.
Слухачі ознайомилися з переліком пільг, які мають учасники АТО та члени їх сімей. Серед них: безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів); безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування; знижка 75 % за оплату житла (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством, та користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання тощо.
Під час заходу відбулося живе обговорення порушених питань. Представники волонтерського руху та громадськості отримали кваліфіковані, професійні роз’яснення щодо порядку збору та надання точного переліку документів для отримання статусу учасника АТО, забезпечення бійців технічними засобами реабілітації (інвалідними візками), нарахування пенсій за інвалідністю тощо.
Учасники також переглянули відеоматеріали про роботу центрів професійної реабілітації інвалідів, у тому числі всеукраїнського центру, розташованого в с. Лютіж Вишгородського району Київської області.
Подібні заходи, як зазначили в Департаменті соцзахисту населення ОДА, планують проводити регулярно.
Управління у справах преси та інформації