Соціальному захисту дітей-переселенців був присвячений тематичний семінар, організований службою у справах дітей облдержадміністрації. Начальники служб у справах дітей та керівники закладів соціального захисту дітей зосередилися на єдиному питанні – змінах у законодавстві України стосовно соцзахисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та зокрема дітей, переміщених із тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО.
Як зазначила начальник служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвєєва, постановою Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 внесено зміни до порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини.
- Ці нововведення дають можливість дітям-переселенцям відчути родинне тепло. Тепер ми можемо за відсутності будь-яких відомостей про батьків дитини зареєструвати її у відповідних службах та віддати на виховання у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу тощо. Раніше, не знаючи конкретного статусу тимчасово переміщених дітей, ми цього зробити не могли. Якщо справжні батьки протягом певного часу з’являться, то прийматиметься рішення про те, щоб повернути їм дитину, - повідомила посадовець.
На сьогодні на території області функціонують вісім дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 56 дітей. Крім того, 13 дітьми-сиротами із зони проведення АТО опікуються вісім прийомних сімей у регіоні.
Загалом протягом поточного року в області створено три дитячих будинки сімейного типу та 18 прийомних сімей. Цього року до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу влаштовано 66 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі в області функціонує 193 прийомні сім’ї, в яких виховується 385 прийомних дітей, та 18 дитячих будинків сімейного типу зі 120 дітьми-вихованцями.
Крім того, за оперативними даними, протягом 2014 року всиновлено 92 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Громадяни України всиновили 61 дитину, іноземці – 31.
Управління у справах преси та інформації