Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Ветеранська політика

Грантова підтримка та компенсаційні програми для роботодавців: як Запорізький центр зайнятості сприяє розвитку бізнесу

15 квітня 2025 - 19:10

Гранти для створення власної справи та компенсаційні програми для підприємців. Про можливості для бізнесу, які держава надає через Обласний центр зайнятості, розповіла його директорка Зінаїда Бойко під час брифінгу в медіацентрі Запорізької ОДА.  

Програма «Власна справа» 

Через службу зайнятості реалізується низка програм з підтримки бізнесу. Зокрема, можна отримати грант за програмою «Власна справа». Її завдання – розвиток наявних та створення нових бізнесів. Умовами отримання гранту є реєстрація ФОП і створення робочих місць.

– Програма «Власна справа» – не лише про гроші, але й про працевлаштування людей. Щоб отримати грант на суму 50-150 тис. грн, потрібно працевлаштувати одну людину. Якщо сума гранту 250 тис. грн, має бути працевлаштовано 2 людини. Торік до програми були внесені зміни, що сприяють самозайнятості населення. Завдяки цьому тепер можна отримати грант на 75 тис. грн, зареєструвавшись як ФОП. Крім того, уряд розробив грантову програму для молоді. Тож молоді підприємці віком від 18 до 25 років теж можуть розраховувати на грантову підтримку, – повідомила директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.

Від початку дії програми (з липня 2022 року) в Запорізькій області грант за програмою «Власна справа» отримав 441 підприємець.

– Загальна сума наданих грантів склала 110 млн грн. З них 15,7 млн грн отримали підприємці-ВПО. Серед грантерів – й 26 учасників бойових дій та членів їхніх родин, а також 6 людей з інвалідністю. Завдяки грантовій підтримці підприємці створили 635 нових робочих місць та сплатили понад 333 млн грн податків, – розповіла спікерка.

4 квітня уряд схвалив рішення про збільшення суми грантів до 500 тис. грн для підприємців з прифронтових регіонів. На думку Зінаїди Бойко, таке рішення – суттєва підтримка для бізнесу в Запорізькій області. 

Підтримка ветеранського бізнесу

З квітня 2023 року в Україні діє програма грантів для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. Сума гранту – до 1 млн грн.

– Ветеран може отримати до 250 тис. грн за умови створення одного робочого місця. У разі створення двох робочих місць сума гранту складе до 500 тис. грн. Грант на суму до 1 млн грн може отримати ветеран, що зареєстрований як ФОП не менше 12 місяців. Ще одна умова – співфінансування, тобто держава надає 70 %, ще 30 % – власні кошти ветерана. Також необхідно створити 4 робочих місця. Гроші можна витратити на придбання обладнання, оренду приміщення, рекламу,  – пояснила Зінаїда Бойко.

З вересня минулого року на грантову підтримку можуть претендувати і члени родин загиблих Захисників і Захисниць.

Експериментальні проєкти з професійного навчання

Обласна служба зайнятості долучається до реалізації експериментальних проєктів, спрямованих на професійне навчання або перенавчання людей.

– Один з експериментальних проєктів – профнавчання учасників бойових дій. З початку року 47 запорізьких ветеранів вже пройшли навчання в Центрах професійно-технічної освіти. В Україні їх  вісім. Навчатися можна в будь-якому з них. Центри пропонують 365 освітніх програм, – зауважила Зінаїда Бойко.

Ще один експериментальний проєкт – навчання жінок професіям, які вважаються чоловічими. Проводиться робота з організації навчання для водійок електротранспорту. Окрім цього проєкту, Обласний центр зайнятості організовує навчання жінок професіям охоронника та електрозварювальника.

Компенсаційні програми для бізнесу

За словами директорки Запорізького обласного центру зайнятості, держава пропонує компенсації за організацію робочих місць для людей з інвалідністю. 

– Компенсація за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю 2 групи становить 80 тис. грн, а за облаштування робочого місця для людини з 1 групою – 120 тис. грн. Надані державою кошти дозволяють створити комфортні умови для людей з інвалідністю, – вважає Зінаїда Бойко.

Держава також виплачує компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО. Сума такої компенсації складає 8 тис. грн протягом трьох місяців. Ці кошти допомагають знизити навантаження на роботодавців та дають можливість сплачувати людям достойну зарплату.

Держава компенсує роботодавцям і 50 % зарплати молодих спеціалістів протягом пів року. Ця компенсація стимулює бізнес до створення робочих місць для молоді.

Читайте також

«Професія – основа всього»: вимушена переселенка з Пологівщини відродила швейний бізнес у Запоріжжі

Коло єдності в Запоріжжі: спорт, що об’єднує

Місце пам'яті та шани: у Запоріжжі відкрили «Парк Честі» на згадку про полеглих Захисників та Захисниць

«Ми боролися саме за те, щоб тут тривало життя», – ветеран Микола Хорішко про свій бойовий шлях

«Єдність. Стійкість. Професіоналізм»: у Запоріжжі відбувся форум психологів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 456 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

«Першочергове наше завдання – відновлення всієї енергетичної інфраструктури», – начальник Запорізької ОВА Іван Федоров

«Ситуація складна, але контрольована», – вибухотехніки про розмінування території Запорізької області

У лікарнях Запоріжжя залишаються 14 поранених від ворожого обстрілу людей: серед них – п’ятеро дітей та вагітна жінка

«Професія – основа всього»: вимушена переселенка з Пологівщини відродила швейний бізнес у Запоріжжі

Умови проживання поліпшуються: у місці компактного проживання ВПО облаштовували безбар’єрний простір