Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Процес створення прийомних родин вимагає кваліфікованих спеціалістів

3 листопада 2014 - 11:47

На базі обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся триденний семінар для спеціалістів ЦСССДМ із Запоріжжя, Бердянська, Енергодара, а також Бердянського, Вільнянського, Михайлівського, Оріхівського, Пологівського, Приазовського та Токмацького районів з питань створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

За статистичними даними, наразі в області проживає 671 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, що потребує сімейного влаштування.

Як пояснює директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Понікарова, до дітей, які потрапляють до прийомних родин, потрібен особливий підхід, оскільки вони зустрілися з дорослими проблемами, пережили багато горя.

- Прийомні батьки мають докласти багато зусиль для того, щоб  дитина адаптувалася в сім’ї, довірилась їм. Разом з тим, у цій роботі дуже багато залежить від соціального працівника, який веде пошук кандидатів у прийомну родину, проводить підготовчу роботу з потенційними батьками, а також супроводжуватиме вже створену прийомну сім’ю. Тож від кваліфікації соціального працівника, його вміння надати вчасно  пораду, розв’язати конфліктну ситуацію залежить період адаптації дитини в новій родині, - зазначила Оксана Понікарова.

Тож основною метою проведення таких навчальних семінарів, перш за все, є формування у спеціалістів та фахівців ЦСССДМ чіткого уявлення про систему забезпечення функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, особливості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розуміння шляхів допомоги та підтримки прийомних дітей та прийомних батьків.

Зокрема, у ході цього семінару були розглянуті такі теми: «Попередня робота з кандидатами на створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу. Перша бесіда з кандидатами. Збір інформації про сім’ю, яка має бажання взяти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Відвідування сім’ї спеціалістами, перевірка відомостей про кандидатів на створення ПС або ДБСТ»; «Контакти з біологічними батьками і родичами. Процес налагодження контактів дитини з біологічними батьками і родичами; Адаптація сім’ї до нової дитини. Підготовка сім’ї до змін (сімейні традиції, цінності)»; «Вихід прийомної дитини з прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу. Підготовка дитини до самостійного життя. Профорієнтація. Професійна підготовка».

 

Довідково: станом на 31.10.2014 в області функціонує 191 прийомна родина, в яких виховується 383 дитини, та 18 дитячих будинків сімейного типу, в яких проживає 119 дітей.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 884-го дня війни

«Янголи війни»: Укрпошта презентувала марку, присвячену медикам

Літні Олімпійські ігри стартували в Парижі: у Запоріжжі підняли прапор Олімпіади

«Що для мене Україна?»: розпочато прийом робіт на IV Всеукраїнський творчий конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 441 удар по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 883-го дня війни

Навчальний рік в Запорізькій області розпочнеться 2 вересня

Один з приватних закладів вищої освіти Запоріжжя позбавили ліцензії на навчання в аспірантурі

Медзакупівлі в Запорізькій області: виявлено два ймовірні порушення

Енергетики, Запорізька ОДА, міська рада та Держенергонагляд спільно працюють над покращенням ситуації з енергозабезпеченням в регіоні

«В 16 разів зменшилась загальна тривалість вимкнень електроенергії», – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко