Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Весіннє водопілля

18 квітня 2006 - 15:26

Про ситуацію з підтопленнями в області розповів на брифінгу в облдержадміністрації начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Янько.

За його словами, в області під періодичне підтоплення підпадає більш ніж 100 населених пунктів та близько 70 тис. га сільськогосподарських угідь. В багатоводні роки, яким був, наприклад, 2005-й, за даними державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Запоріждіпроводгосп», підтоплення зазнавало 248 населених пунктів (з них 36 – розміщені в подових пониженнях).

Як зазначив Володимир Янько, в нашому регіоні вирішення питання боротьби з підтопленням носить системний та комплексний характер. В минулому році інститутом «Запоріждіпроводгосп» розроблена карта-схема підтоплень населених пунктів області, завдяки чому затверджений «Перелік заходів, які потребують першочергового вирішення щодо захисту від підтоплення Запорізької області».

В минулому році на виконання робіт з попередження та ліквідації підтоплення в області було витрачено 3057 тис. грн. Ці кошти було використано на будівництво Міжрайонного скидного колектору (який проходить через Веселівський, Михайлівський, Мелітопольський райони), проведення робіт в с.Матвіївка Вільнянського району, ліквідацію підтоплень в Бердянську, захист від підтоплень с.Костянтинівка Мелітопольського району тощо.

У 2006 році найгірша ситуація з підтопленням поверхневими та ґрунтовими водами склалася в місті Мелітополі та Мелітопольському районі (с.Новобогданівка та с.Костянтинівка), Михайлівському (с.Абрикосівка та смт.Пришиб), Вільнянському районах (м.Вільнянськ та с.Матвіївка). Для попередження підтоплень у вказаних та інших територіях області, облдержадміністрацією опрацьовуються пропозиції до Мінекономіки щодо фінансування цих заходів за рахунок субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам на суму 8105 тис.грн. Також планується співфінансування цих заходів із місцевого бюджету на суму 875,2 тис.грн. Крім того, заплановано виконати роботи за рахунок Державного бюджету (по програмі Держводгоспу) на суму 2 млн. грн., 4827тис. грн. планується використати з місцевого бюджету для продовження робіт по захисту від підтоплення в місті Запоріжжі.

Володимир Янько, повідомив, що в поточному році, за рахунок резервного фонду обласного бюджету для придбання та відшкодування вартості житлових будинків мешканцям с.Костянтинівка, які постраждали внаслідок підтоплення було виділено 134 тис. грн. Разом з тим, начальник управління підкреслив, що постійним проблемам в цьому селі потрібно «завдячувати» непродуманій в свій час забудові. Справа в тому, що більшість помешкань с.Костянтинівка розташована перпендикулярно поверхневому стоку води.



Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

В Україні стартував відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами

Реконструкція центрального водоводу: у п’яти громадах Запорізької області буде організований підвіз питної та технічної води на час відсутності централізованого водопостачання

Програма з розмінування агроземель: Уряд удосконалив порядок використання коштів

436 мільйонів гривень Національного кешбеку накопичили українці за грудень

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.01.2025

Впродовж доби окупанти завдали 380 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1049-го дня війн

Шановні підприємці, запрошуємо вас на першу у 2025 році зустріч за проєктом «Діалог влади та бізнесу»

Представники бізнесу можуть взяти участь у безоплатній навчальній програмі за підтримки уряду Нідерландів

«Культура – невід’ємна частина нашої національної безпеки», – Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький

«Аптека на колесах»: ліки мають бути доступними для всіх

Свято Водохреща: пірнання в ополонку під забороною на час воєнного стану