03.03.2014 року під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася Всеукраїнська селекторна нарада з питань розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожитий природний газ та електроенергію.
- Головне завдання – забезпечити стале функціонування всіх систем життєзабезпечення, визначити критичні точки та напрацювати шляхи врегулювання проблемних питань. У цій роботі розраховую на конструктивну взаємодію з керівниками територій, - зазначив, відкриваючи нараду, Володимир Гройсман.
Урядовець зазначив, що протягом січня 2014 року підприємства комунальної теплоенергетики спожили газу на 3,3 млрд. грн., а сплатили 1,1 млрд. грн., тобто всього 32%. У списку найбільших боржників: АР Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька області.
Коментуючи цю ситуацію Віце-прем'єр-міністр доручив місцевим органам виконавчої влади проаналізувати ситуацію по кожному підприємству, з’ясувати в чому причина виникнення боргів та вишукати можливість її погашення.
У ході обговорення занепокоєння Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана викликає те, що протягом останніх років підприємства ТКЕ продовжують нарощувати заборгованість. Якщо у 2012 році борг складав 4,9 млрд. грн., у 2013 – вже 11,2 млрд. грн..
Аналогічна ситуація і з розрахунками за електроенергію, відсоток розрахунків за яку складає 37%. Серед причин накопичення боргів – несвоєчасна компенсація різниці в тарифах. Серед пріоритетних питань, які мають взяті на контроль місцеві посадовці – проведення взаєморозрахунків по підприємствах.
Урядовець заслухав звіти представників територій. Про ситуацію в Запорізькій області Віце-прем'єр-міністра поінформував заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук.
За інформацією представника обласної виконавчої влади, торік регіональні підприємства ТКЕ спожили газу на 849,4 млн. грн., а сплатили – 405,5 млн. грн.. (48%). У поточному році рівень розрахунків знизився, за січень складає взагалі 29%. Загальний борг всіх теплопостачальних підприємств регіону за всі періоди перевищує 850 млн. грн.
- Ми знаємо наші проблемні питання. Проведено аналіз ситуації, напрацьована дорожня карта погашення боргів, якої ми дотримуватимемось в подальшому, - зазначив посадовець. Крім того, облдержадміністрацією вживаються всі можливі заходи для погашення заборгованості з різниці в тарифах. З початку року проведено три засідання комісії з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу Запорізької області. Як результат, затверджено різницю в тарифах в розмірі 156,4 млн.грн., погоджено схеми взаєморозрахунків на 112 млн. грн.