Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Реформування системи медичного обслуговування

Курс номер один – медицина

9 грудня 2013 - 14:32

Курс номер один – медицина

Засідання виїзної колегії Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації відбулося на базі центральної районної лікарні Запорізького району під головуванням заступника голови облдержадміністрації Андрія Запорожченка. На захід були запрошені головні лікарі медичних закладів регіону та керівники територій. Основними темами порядку денного стали стан організації медичної допомоги населенню Запорізького району та стан реформування медичної галузі Розівського, Бердянського, Михайлівського районів.

Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко взяв участь у засіданні колегії.  Очільник області запевнив медиків, що розвиток медицини, як і раніше, - важливий пріоритет діяльності обласної влади.

- Той курс, який взяла облдержадміністрація, те, що галузь номер один - це медицина, ми з цього курсу не звернемо. Знаю, що є неоднозначна думка щодо реформування. Адже будь-яка реформа передбачає зміни. У цьому завжди є елемент незручності, хтось щось втрачає. Але ми повинні з вами розуміти, що в сучасному світі лише логістика і сучасні методи та технології можуть вивести нас на міжнародний рівень. І все, що ми робимо, ми робимо свідомо. Ми будуємо центр екстреної медичної допомоги, це дозволить дуже серйозно покращити і гармонізувати роботу швидкої допомоги. Ми ведемо будівництво суперсучасної лікарні в Кушугумі. Ми відкрили перинатальний центр. Крім того, моя робота буде, звичайно ж, спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів, у першу чергу, в сільській місцевості. Також наше завдання - зробити обласні лікарні не тільки центрами надання допомоги, а й центрами навчання. На це ми будемо направляти весь можливий ресурс. Щороку ми будемо закладати мільйонні суми для перепідготовки і навчання медиків. Паралельно ми плануємо за 3-5 років повністю реконструювати онкологічний диспансер. І звичайно, за 3-5 років ми повинні закінчити і привести в належний стан усі районні та міські лікарні, - заявив Олександр Пеклушенко.

Колегія  визнала роботу галузі охорони здоров'я Запорізького району  та роботу щодо реформування медичної галузі Михайлівського, Розівського, Бердянського районів задовільною.

У Запорізькому районі, як і у всій Запорізькій області активно проводиться реорганізація медичних закладів, втілюються заходи, направлені на підвищення ефективності використання бюджетних коштів та запроваджується «програма місцевих стимулів» для мотивації медичних працівників.

Андрій Запорожченко пояснив, чому відбулося розмежування первинної та вторинної медичної допомоги:

 - Колеги, ніхто з пацієнтів не задумується про джерела фінансування медичної галузі. А розмежування фінансування послуг первинної та вторинної медичної допомоги  є одним з основних механізмів підвищення ефективності та прозорості використання ресурсів системи охорони здоров’я, контролю за витратами на стаціонарну медичну допомогу та сприяння розвитку первинної медико-санітарної допомоги як однієї з головних передумов ефективної реформи системи охорони здоров’я в цілому. На сьогодні готовий проект постанови Кабінету міністрів про розмежування фінансування. Планується, що обслуговуючи не 1200-1500, а 2000-3500 осіб, не втрачаючи якості надання допомоги, лікарі будуть отримувати заробітну платню  5000-6000 грн. І на сьогодні Міністерство охорони здоров'я відстоює цю позицію. При всіх складностях фінансування вже досягнуті компроміси з Міністерством фінансів на розподіл цієї формули. І якщо б не було цього розподілу, то не було б механізмів заохочення місцевими міських лікарів, сільської медицини та всієї первинної ланки, а  також, підвищення ефективності і  популярності роботи сімейного лікаря. І тому цей крок неминучий. Тож, процес впровадження  реформ не стоїть на одному місці.

Андрій Запорожченко наголосив на необхідності оптимізації стаціонарних ліжок, що простоюють у лікарнях. Проте пообіцяв, що поспішних кроків зроблено не буде. Все має бути урівноважено і зроблено в інтересах населення.

Заступник голови облдержадміністрації нагадав присутнім про необхідність подальшого впровадження механізму  часткового відшкодування вартості ліків від гіпертонії з метою покращення надання медичної допомоги хворим на артеріальну гіпертензію, контрольованого перебігу захворювання та забезпечення кожного пацієнта з гіпертонічною хворобою ефективними та доступними за ціною лікарськими засобами. Завдяки пілотному проекту, впровадженому центральною владою, гіпертоніки можуть значно економити на придбанні ліків.

Крім того, під час виїзної колегії  Департаменту охорони здоров'я стало відомо, що головний лікар центральної районної лікарні Запорізького району Володимир Трунов залишає свою посаду за власним бажанням через  сімейні обставини. На знак подяки за багаторічну сумлінну працю на посаді керівника ЦРЛ голова облдержадміністрації вручив йому цінний подарунок.

Читайте також

У Запоріжжі відзначили колективи міських та обласних лікарень

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 408 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 884-го дня війни

«Янголи війни»: Укрпошта презентувала марку, присвячену медикам

Літні Олімпійські ігри стартували в Парижі: у Запоріжжі підняли прапор Олімпіади

«Що для мене Україна?»: розпочато прийом робіт на IV Всеукраїнський творчий конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 441 удар по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 883-го дня війни

Навчальний рік в Запорізькій області розпочнеться 2 вересня

Один з приватних закладів вищої освіти Запоріжжя позбавили ліцензії на навчання в аспірантурі