З метою наповнення бюджету Пенсійного фонду України, спеціалісти управління детально проаналізували фінансові результати діяльності суб'єктів господарювання та доходи мешканців Мелітопольського району в розрізі сільських рад. Були визначені території, які мають найгірші показники - низький рівень зайнятості населення і заробітних плат, борги до Пенсійного фонду тощо.
За дорученням голови районної державної адміністрації було створено тимчасову мобільну робочу групу для розгляду питань щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України суб’єктами господарської діяльності району. 11 липня відбулось її перше виїзне засідання на території Костянтинівської селищної ради за участю сільського голови та членів мобільної групи, до якої увійшли керівники районної державної адміністрації, управління Пенсійного фонду України в місті Мелітополі та Мелітопольському районі, Мелітопольської об’єднаної податкової інспекції, управління праці та соціального захисту населення району.
На цій зустрічі були присутніми керівники, бухгалтери та засновники 9 підприємств, які нараховують заробітну плату найманим працівникам в розмірі або менше мінімальної та 20 фізичних осіб-підприємців, які мають заборгованість перед Пенсійним фондом.
Перший заступник начальника управління Фонду Андрій Фесик проінформував присутніх про стан наповнення бюджету Пенсійного фонду в цілому, сплату єдиного соціального внеску суб’єктами підприємницької діяльності, які працюють на території сільської ради, у тому числі присутніми. Були обговорені проблеми, які виникають у суб'єктів господарювання під час здійснення діяльності. Результатом обговорення стало бажання присутніх переглянути своє відношення до формування заробітної плати, а значна частина боржників погодилась негайно розрахуватись з боргами до Пенсійного фонду.
Діалог з представниками малого бізнесу завжди корисний, він сприяє порозумінню між суб'єктами підприємницької діяльності та суб'єктами владних повноважень.
Подібні акції в районі є досить ефективними, прийнято рішення здійснювати виїзди групи двічі на місяць (згідно затвердженого графіку) по найбільш проблемним територіям.