Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

НОВИНИ

В місті Запоріжжі відбулася зустріч великої святині - старовинного хреста ХVII ст. з часткою Животворящого Хреста Господнього із 66 частинками мощів святих угодників Божих

26 червня 2013 - 14:27

26 червня 2013 року в день утворення Запорізької єпархії та святкування Собору Запорізьких святих, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Русі, в місті Запоріжжі відбулася зустріч великої святині - старовинного хреста ХVII ст. з часткою Животворящого Хреста Господнього із 66 частинками мощів святих угодників Божих. Святиня прибула з Києва до Запоріжжя по Дніпру.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира хрест буде однією з головних святинь урочистостей, присвячених 1025-річчю Хрещення Київської Русі в  Українській Православній Церкві.

У річковому порту в районі парку “Дубовий гай” стародавній хрест о 8-30 зустріли директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Конарева І.Е., архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, священство і миряни Запорізької та Бердянської єпархій Української Православної Церкви (всього близько 2 тисяч осіб).

З річкового порту віруючи та священики рушили хресною ходою по вулицям м. Запоріжжя до Свято-Покровського кафедрального собору де з 9.30 відбулося урочисте богослужіння.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.04.2025

42-річний чоловік поранений внаслідок ворожої атаки по Василівському району

СВЯТКУЙМО ВЕЛИКДЕНЬ БЕЗПЕЧНО

Кулінарний хаб у дії: в оновленому навчально-практичному центрі готують гарячі сніданки для школярів

Коло єдності в Запоріжжі: спорт, що об’єднує

Акція «За чисте довкілля»: працівники Запорізької ОДА очистили від сміття ділянку неподалік Дніпра

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 19.04.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 328 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Партнерство заради майбутнього: інтеграція бізнесу та профтехосвіти для підготовки фахівців нової генерації

Партнерство заради майбутнього: інтеграція бізнесу та профтехосвіти для підготовки фахівців нової генерації

Запорізькі поліцейські розпочнуть патрулювання паркових зон за допомогою дронів

«Вікно в мир»: разом із ізраїльською художницею запорізькі школярі створили яскраві малюнки на стінах укриття