Минулого року розпочато освоєння перших 23 цільових екологічних (зелених) інвестицій на суму майже 50 млн. грн. На більшості об’єктів роботи знаходяться на завершальній стадії, а на кількох з них повністю реалізовано.
Про це повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук.
Реалізація даних проектів передбачає заміну вікон, дверей, утеплення фасадів та покрівель у дитячих садках, школах, лікарнях, амбулаторіях та інших соціально значимих об’єктах бюджетної сфери області. Повністю завершено роботу з реалізації екологічних інвестицій у колегіумі «Лідер» (Гуляйпільський район), у дитячому садку «Джерельце» (с.Чапаєвка Пологівського району) та в Оріхівській центральній районній лікарні.
У рамках цільових екологічних інвестицій відповідно до Кіотського протоколу за погодженням з японською стороною цього року в області розпочато реалізацію ще 49 проектів теплової санації на об’єктах соціальної сфери на загальну суму майже 107 млн. грн.
- Проекти вже погоджені Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, проведено конкурс та визначено генеральних підрядників. Представники компаній, які реалізовуватимуть ці проекти, вже побували на об’єктах та провели відповідні заміри. За кількістю погоджених проектів Запорізька область поступається лише АР Крим та посідає перше місце серед областей України, - повідомив Петро Гончарук.
За словами посадовця, вже починається реалізація цих проектів у семи лікарнях, 26 школах, 13 дитячих садках, двох центрах творчості та в одному будинку культури.
Також у рамках Кіотського протоколу, але вже за погодженням з іспанською стороною, на території області розпочато реалізацію проектів зі збору та утилізації біогазу на полігонах твердих побутових відходів.
- Із чотирьох проектів, які заплановано реалізувати на території України, три з них будуть упроваджуватися саме в Запорізькій області. Наразі вони розглядаються Державним агентством екологічних інвестицій України. У рамках цих проектів протягом 2013-2014 років групою іспанських компаній буде збудовано та передано на баланс міських рад на безоплатній основі газопоршневі станції, а отримана електроенергія буде використовуватися на власні потреби комунальних підприємств цих населених пунктів - повідомив Петро Гончарук.
Сума інвестицій за цими трьома проектами становить понад 40 млн. грн., а скорочення викидів вуглекислого газу складатиме понад 14 тис. тонн на рік.