Питанню підготовки до літньої оздоровчої кампанії 2013 року було присвячено обласну розширену нараду, яка відбулася під головуванням заступника голови облдержадміністрації Андрій Гамова та за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, профспілкових організацій, дитячих оздоровчих закладів.
– Стан здоров’я українських дітей викликає серйозне занепокоєння. До цього призводять інформаційні перевантаження, поширення шкідливих звичок, швидка їжа, гіподинамія. Саме тому реалізація прав дітей на відпочинок та оздоровлення стає важливим аспектом їх всебічного розвитку і соціального захисту, – зазначив Андрій Гамов.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації влітку 2013 року заплановано роботу 385 закладів, що на шість більше ніж торік, з них: 52 заміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку; один заклад санаторного типу; 326 – з денним перебуванням при закладах освіти; шість наметових містечок. Проблемним питанням залишається відкриття дитячих оздоровчих закладів на території Якимівського району, де із 20 закладів планують роботу тільки 13.
Однією з форм контролю за діяльністю дитячих оздоровчих закладів є державна атестація, план-графік її проведення затверджено на 2013 - 2017 роки. Так, у 2013 році заплановано атестацію дев’яти дитячих закладів Якимівського, Приморського, Вільнянського районів та м. Запоріжжя.
В області триває створення Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. На сьогодні до нього внесено 45 закладів.
Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, фінансування оздоровчої кампанії станом на квітень 2013 року складає 43,6 млн., що на 441 тис. 229 грн. більше, ніж фактично використано в 2012 році, з них з обласного бюджету – 16 млн. 753 тис. 200 грн.
Пріоритетним напрямком діяльності залишається забезпечення вожатими дитячих закладів. Протягом восьми років реалізується проект «Школа вожатської майстерності», який вирішує два питання – підготовки вожатих для дитячих закладів та забезпечення тимчасового працевлаштування студентської молоді. Усі випускники «школи» отримують відповідні сертифікати на направляються на роботу в оздоровчі дитячі заклади.
– Готуючись до літньої оздоровчої кампанії, нам необхідно вирішити ще багато проблем. Часу для цього достатньо, але головне – системний підхід та постійний моніторинг ситуації. Адже забезпечення повноцінного дитячого відпочинку – пріоритетний напрямок нашої діяльності, – підсумував заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов.
Управління у справах преси та інформації