В області триває реалізація заходів з попередження підтоплень населених пунктів та територій області, а також підготовка до реагування на надзвичайні ситуації в період пропуску води та танення снігу.
Це питання розглядалося під час апаратної наради, яку провів голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.
- За останні роки значно зменшився рівень ґрунтових вод. Відповідно, зменшується й кількість садиб, які страждають від підтоплень. Станом на 29 березня в області підтоплено 225 садиб у 18 населених пунктах, більшість з них розташовані в Мелітопольському та Запорізькому районах. Наразі спостерігається позитивна динаміка щодо зниження води в ґрунті, - повідомив начальник обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук.
Посадовець зазначив, що матеріально-технічне забезпечення управління можна оцінити на вісім із 12 балів, його оновлення, звісно, необхідне, але наявне обладнання є працездатним.
- Необхідно провести нараду з найпроблемнішими територіями області, які страждають через підтоплення. Нам необхідно чітко налагодити та гармонізувати роботу на найближчі три роки та сформулювати перелік питань, які потребують вирішення на центральному рівні. Я бував у підтоплених будинках і знаю, що це дійсно дуже страшно, - зазначив Олександр Пеклушенко.
Як повідомив директор філії «Дніпровська ГЕС ПАТ «Укргідроенерго» Віталій Кучер, припливність води складається з двох частин: 60% надходить з Білорусі, 40% - з регіонів України. Очікується, що цього року паводок буде більшим, ніж середній за останні роки. На всіх гідровузлах обладнання знаходиться в належному стані та працює без збоїв.
- Керівництво країни постійно моніторить ситуацію, яка є набагато складнішою, ніж у попередні роки. І ми, в свою чергу, маємо докласти максимальних зусиль, щоб ситуація не вийшла з-під контролю, - наголосив Олександр Пеклушенко.
Як повідомив голова Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації Сергій Панкеєв, наразі в районі підтоплено 30 житлових будинків. Голова облдержадміністрації жорстко розкритикував посадовця за неналежну реакцію.
- Наразі 100-150 людей потребують нашої допомоги, але посадовці, які відповідають за цю територію, діють недостатньо оперативно, і це є неприпустимим. Також хочу зазначити, що краща техніка, яка є на території області, буде працювати на найбільш проблемних територіях нашого регіону, а всю іншу ми зможемо відправити на допомогу іншим областям, у тому числі – в м.Київ, - підкреслив Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації