Президент України Віктор Янукович займає послідовну позицію щодо реформи місцевого самоврядування.
Про це заявив Заступник Глави Адміністрації Президента України Сергій Ларін на брифінгу за результатами засідання Ради регіонів, під час якого розглядалося питання вдосконалення державної політики щодо місцевого самоврядування та створення умов для соціально-економічного розвитку територій.
- У програмі «Україна для людей» 2010 року, з якою переміг Віктор Федорович, було наголошено, щоб органи місцевого самоврядування стали фундаментом народовладдя, помічником у вирішенні повсякденних проблем територіальних громад, - сказав Сергій Ларін.
За словами Заступника Глави АПУ, вагомий внесок у підготовку Концепції реформи самоврядування зробила робоча група, яка працювала за дорученням Глави держави.
- Три тижні тому народився останній варіант Концепції реформування місцевого самоврядування, який зараз знаходиться на розгляді в асоціаціях органів місцевого самоврядування. І сьогодні Президент дав старт сучасній державній політиці розвитку місцевого самоврядування та соціально-економічного поступу територій. Президент дав конкретні орієнтири модернізації місцевого самоврядування: розширення прав територіальних громад міст, сіл, бюджетна децентралізація, реформа системи публічних послуг, - наголосив Заступник Глави Адміністрації Президента України.
У суспільстві та в експертному середовищі сьогодні є консенсус щодо необхідності проведення реформи місцевого самоврядування. Про це заявила Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук.
- Сьогодні влада діяла на виклик, на потребу суспільства. Фактично сьогодні можна говорити, що реформа самоврядування не ініційована в кабінетах - вона реально пішла від самих територіальних громад, - сказала вона.
Реформа місцевого самоврядування є надзвичайно складною інституційною системною реформою, зазначила Марина Ставнійчук. Відповідаючи на запитання, Радник Президента повідомила, що загалом реформування місцевого самоврядування в Україні може зайняти від 5 до 7 років.
- Ми маємо здійснити комплекс заходів, які пов’язані з повним аналізом соціально-економічного стану регіонів, з наданням якісних адміністративних, соціальних, інших послуг населенню. Сподіваюсь, що впродовж 2013 року ми повністю вирішимо питання, яке пов’язане із забезпеченням системи форм місцевої демократії залучення людей до участі у прийнятті рішень, - зазначила М.Ставнійчук.
За матеріалами прес-служби Президента України