В Україні з 1 січня 2013 року інформація про земельні ділянки стала відкритою. Відтепер громадяни можуть вільно користуватися публічною кадастровою картою, що у вільному он-лайн режимі доступна для всіх на офіційному веб-сайті Державного агентства земельних ресурсів України.
В електронних нашаруваннях публічної кадастрової карти міститься величезний обсяг інформації: цифрова карта України (ортофотоплан), кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України. Надалі до цих відомостей додаватимуться й інші дані.
Таким чином Україна пішла шляхом світової практики, коли на базі земельного кадастру будується національна система геопросторових даних. Тобто на кадастр буде накладатися інформація про надра, комунікації й мережі, будови, водні, лісові ресурси тощо.
- Робота над кадастровою картою триває, вона буде поступово доповнюватися і вдосконалюватися. Але вже очевидно: з відкриттям в Україні публічної кадастрової карти зроблено рішучий крок для викорінення корупції та земельних махінацій у сфері земельних відносин, - зазначив начальник головного управління Держземагенства в Запорізькій області Іван Гашенко.
Управління у справах преси та інформації