В облдержадміністрації відбулося засідання колегії управління культури та туризму облдержадміністрації, яке провела начальник управління Ірина Конарева. Головним питанням порядку денного було створення владою на місцях умов для творчого розвитку особистості, підвищення рівня естетичного виховання підростаючого покоління, доступності мистецької освіти.
Один з пріоритетних напрямків діяльності управління – це забезпечення повноцінної роботи початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, доступності позашкільної мистецької освіти, збереження та розвиток мережі навчальних закладів, створення дієвої системи пошуку і подальшої підтримки творчо обдарованих дітей і молоді.
- У сфері нашого управління знаходяться 66 шкіл естетичного виховання, з них 16 – у сільській місцевості, а також два вищих навчальних заклади культури і мистецтв І-ІІ рівнів акредитації. У школах естетичного виховання та вищих навчальних закладах навчається 12 тис. 888 дітей та підлітків, працює 1595 педагогічних працівників, більшість з них мають фахову вищу освіту, - повідомила Ірина Конарева.
За словами посадовця, про високий рівень мистецької освіти в області свідчить кількість переможців на найпрестижніших міжнародних та всеукраїнських мистецьких конкурсах і фестивалях студентів вищих навчальних закладів та учнів шкіл естетичного виховання. Так, у 2010-2011 навчальному році в 24 всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях взяли участь 122 учні, з них володарями Гран-прі стали 11, 48 дітей та підлітків посіли перші місця. У 2011-2012 навчальному році в 29-ти всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях взяли участь 176 запорізьких учнів, 18 з них вибороли Гран-прі, а 60 посіли перші місця.
- Існують певні проблеми, які заважають подальшому розвитку мистецької освіти в області. Серед них - недостатня матеріально-технічна база закладів, проблеми з поповненням бібліотечного фонду та придбанням нових інструментів та обладнання. Крім того, 32 школи естетичного виховання, 15 з яких знаходяться в сільській місцевості, потребують капітального ремонту. До того ж, школи естетичного виховання в сільській місцевості не повністю укомплектовані викладачами з фаху фортепіано, народних інструментів, теоретичних дисциплін, - зазначила Ірина Конарева.
Ще одна проблема в функціонуванні шкіл естетичного виховання – це висока вартість навчання. Наприклад, у Кам’янсько-Дніпровському районі вона складає 120 грн. на місяць, у Василівському - 114 грн., в Оріхівському - 100 грн., у Мелітополі - 110 грн. на місяць.
Наступного року робота управління в цьому напрямку буде посилена, і акцент буде зроблено на естетичному вихованні підростаючого покоління, наданні підтримки талановитим дітям та молоді, а також сприянні розвитку талантів у дітей.
Управління у справах преси та інформації