Один з напрямків роботи служби у справах дітей обласної державної адміністрації - попередження дитячої безпритульності та бездоглядності. Нині в області функціонують чотири державні притулки та два центри соціально-психологічної реабілітації. У ці заклади потрапляють діти, які опинились у складних життєвих обставинах, а також виявлені під час рейдових перевірок неблагополучних родин. У притулку дитина перебуває до тих пір, поки не вирішується її подальша доля - влаштування до інтернатного закладу, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, під опіку громадян, у професійно-технічне училище тощо.
Тож основним завданням роботи цих закладів є соціалізація дитини до родинного середовища та пошук прийомних батьків. Так, за 11 місяців 2012 року допомогу фахівців цих притулків та центрів отримали 663 дитини, з яких 33 влаштовані до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, 31 – під опіку та піклування громадян, двох усиновлено.
- Ми створюємо всі умови для соціально-психологічної адаптації дітей, вилучених з асоціальних родин. Зокрема, гарантуємо безпечне проживання, якісне харчування, навчання та реалізацію творчого потенціалу. Разом з тим, фахівці служби спільно з працівниками кримінальної міліції роблять все можливе, щоб у подальшому попередити ситуації, через які діти опиняються на вулицях: проводяться профілактичні рейди, бесіди як з дітьми, так і з батьками тощо,- повідомила начальник служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвєєва.
Тільки за 9 місяців поточного року службами у справах дітей та підрозділами кримінальної міліції у справах дітей проведено 1393 профілактичні рейди, в яких виявлено 1169 дітей, з них 445 вилучено з родин. До притулків та центрів соціально-психологічної реабілітації влаштовано 240 таких дітей.
Також в області продовжує функціонувати Мелітопольський соціальний гуртожиток, який забезпечує тимчасовим житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 15 до 18 років. Нині в гуртожитку проживає 23 підлітки.
Управління у справах преси та інформації