В регіоні гострі кишкові інфекції залишаються широко розповсюдженими. Показник захворюваності сумою гострих кишкових інфекцій в 2004 р. склав 300,72 на 100 тис., що майже на рівні 2003 року. У поточному році темп приросту показника захворюваності склав 20,9 %, середній багаторічний показник перевищений на 10,35 %. Найбільш неблагополучна ситуація відмічається у Бердянську і Якимівському районі, а також в містах Запоріжжі і Мелітополі.
Залишається високим і показник захворюваності на гастроентероколіти та ротавірусну інфекцію.
Незважаючи на те, що у 2004 р. спалахи інфекційних хвороб, пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику не реєструвались, проблеми, що потребують вирішення є. Насамперед, це стосується захворюваності на вірусні гепатити, підйом якої розпочався в 2003 році.
В плані реалізаціі заходів обласної Програми розвитку донорства крові та її компонентів у Запорізькій області на 2002 - 2007 роки проведена робота щодо застосування сучасних технологій заготівлі та переробки крові, виготовлення препаратів, інфекційної безпеки з метою задоволення потреби населення області в якісних гематрансфузійних засобах за мінімальною вартістю і з максимальною безпекою та ефективністю. З метою забезпечення інфекційної та імунологічної безпеки компонентів та препаратів крові проводиться її дослідження на ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс та карантинізація плазми свіжозамороженої. Зроблені певні кроки щодо покращення матеріально-технічної бази закладів служби крові (частково проведено поточні і капітальні ремонти приміщень, впроваджується комп’ютеризація, придбано вкрай необхідне обладнання). З метою забезпечення якості продукції придбано обладнання для отримання апірогенної води, ультрафільтрації, низькотемпературні прилавки, центрифуги, автоклави тощо. Заготівля консервованої крові проводиться в пластикову тару.
За результатами медичного огляду призовників весняного призову, 87% з них визнані придатними до служби в Збройних Силах України.
Прес-служба облдержадміністрації