Два тижні влітку 1843 року Кобзар перебував на легендарному острові, обходив його вздовж і впоперек. Але найбільш відома Тарасова стежина, яка дійшла в переказах старожилів до наших днів, пролягла від нинішнього музею запорозького козацтва понад Дніпром до мосту, який з’єднує острів з правим берегом ріки.
На стежині встановлено сім гранітних стел, виготовлених за ініціативою директора Янцевського кар’єру Івана Свистуна з написами цитат із віршів, поем Шевченка, де згадується Хортиця, Січ і Великий Луг. Довжина маршруту - понад кілометр і триває в супроводі екскурсовода 40 хвилин.
Відкриваючи маршрут, голова облдержадміністрації Юрій Артеменко зазначив, що від сьогодні хортицька земля промовлятиме мовою поета. Проникливі слова про Тараса Шевченка, легендарну Хортицю і Україну сказали також директор Національного заповідника „Хортиця” Костянтин Сушко, професор Запорізького національного університету Віктор Чабаненко, поет Григорій Лютий.
Організатори маршруту плекають надію, що тут робитимуть свої перші самостійні кроки запорізькі немовлята і отримуватимуть почесне звання юних козачат.
Прес-служба облдержадміністрації