У рейтингу регіонів України Запорізька область за рівнем злочинності посідає 25 із 27 місць: на 10 тис. населення припадає 93,8 злочинів, а середній показник по Україні складає 65,5. Це викликає велике занепокоєння обласної виконавчої влади.
Про це повідомив начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та з питань протидії корупції апарату ОДА Валентин Дмитренко під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.
- Для зниження рівня злочинності у поточного році прийнято регіональну програму, спрямовану на профілактику правопорушень та забезпечення громадської безпеки, на реалізацію її заходів виділено 2,6 млн.грн. Крім того, на 2012-2015 роки прийнято програму протидії наркоманії, - повідомив Валентин Дмитренко.
На сьогодні на контролі облдержадміністрації знаходиться виконання дев’яти регіональних програм, сім з них спрямовані на покращення криміногенної ситуації в області, підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення правоохоронних органів.
Тим не менше, зростання рівня злочинності на 10 тис. населення відбулося в 15-ти районах та трьох містах обласного значення, найбільш високі показники мають Вільнянський (109), Бердянський (99,6), Новомиколаївський (97,6), Кам’янсько-Дніпровський (89,8), Василівський та Запорізький (по 84,7) райони, а також м.Запоріжжя (85,6).
Зниження рівня злочинності відбулося в Гуляйпільському (58,3 на 10 тис. населення), Пологівському (64,4), Розівському (50) та Великобілозерському (45,2) районах, а також у м.Бердянськ (66,2) та м.Токмак (78,5).
- Зростає кількість скарг на бездіяльність правоохоронних органів при розгляді звернень громадян. За перше півріччя відділом взаємодії з правоохоронними органами апарату ОДА розглянуто понад 200 таких скарг. Все це вимагає прийняття невідкладних рішень щодо покращення роботи та профілактики правопорушень, взаємодії органів влади та правоохоронних органів, - зазначив Валентин Дмитренко.
Начальник штабу Головного управління МВС України в Запорізькій області Олег Курочкін підкреслив, що в області високий рівень рецидивної злочинності - коли вже засуджені люди знову йдуть на злочин. Це є показником недосконалої системи профілактики злочинності серед людей, які відбувають чи відбули покарання.
- Все частіше з’являється інформація щодо побиття затриманих, про перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів, а також про зникнення особистих речей затриманих осіб. Ми маємо тримати це питання під особливим контролем та робити все, щоб такого не повторювалося, - зазначив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.
Заступник прокурора Запорізької області Віталій Березовських пояснює такий стан злочинності в регіоні слабкою профілактичною роботою, адже більшість злочинів здійснюється в громадських місцях.
Підбиваючи підсумки обговоренняцього питання, Олександр Пеклушенко підкреслив, що влада спільно з правоохоронними органами має посилити роботу з профілактики злочинності.
- Враховуючи, що більшість злочинів скоюють люди, які знаходяться в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, ми повинні активно взятися за розв’язання саме цієї проблеми. Саме алкоголізм та наркоманія – це наша проблема, і ці явища ми маємо звести до нуля, чого б нам це не коштувало. Запоріжці мають відчувати себе у безпеці вдома, на роботі, на відпочинку, в громадських місцях, словом – скрізь, - підсумував Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації