Заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гамов провів обласну селекторну нараду щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України в Запорізькій області.
Перше питання, яке розглядалося на нараді, – це хід реалізації програми «Доступне житло», на яку виділено 39,8 млн.грн., з них вже надійшло 9,8 млн.грн. В області визначено вісім житлових об’єктів, у яких можна придбати квартири за цією програмою. Один з них вже введений в експлуатацію, ще сім – добудовуються.
Станом на сьогодні надано консультації 412 сім’ям, які зацікавлені участю в програмі, органи влади проводять широку інформаційну кампанію. Наприклад, у Мелітополі виділено 10 безкоштовних бігбордів, на яких поширюється інформація щодо програми «Доступне житло». 28 липня «Укргазбанк» видав перший кредит у розмірі 139 тис.грн. на придбання квартири за програмою «Доступне житло».
- Гарні показники реалізації програми «Доступне житло» має м.Запоріжжя. Загалом ми розраховуємо, що залучатися до цієї програми будуть в основному жителі Запоріжжя, Енергодара, Бердянська та Мелітополя. До речі, мер Запоріжжя Олександр Сін виступив з ініціативною, щоб підприємства надавали своїм працівникам фінансові займи або фінансову допомогу, щоб люди могли зробити перший внесок при купівлі квартири. Пропоную підтримати цю ініціативу й іншим територіям, - зазначив Андрій Гамов.
Також розглядалося питання створення нових робочих місць в області. За інформацією Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, з початку поточного року створено 19 тис. робочих місць. Однак на ряді територій цей процес не дуже активний. Так, найповільніше робочі місця створюються в м.Енергодар, у Новомиколаївському та Розівському районах.
Крім того, поточного року зафіксовано уповільнення зростання заробітної плати - на 15%, що на 2% нижче, ніж у середньому по Україні.
Під час наради також порушувалось питання влаштування дітей до прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу. Станом на сьогодні 72,3% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано в прийомні сім’ї або дитячі будинки сімейного типу, інші проживають в інтернатах.
- В останні три роки спостерігається позитивна тенденція: більшість людей, які всиновлюють дітей, є українцями. Так, з початку року було всиновлено 102 дитини, 64 з них – українцями. Тобто, наші діти залишаються жити на Батьківщині, - повідомила начальник служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвеєва.
За словами начальника обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксани Понікарової, цього року виділено 8 млн.грн., за рахунок яких створено 262 робочі місця соціальних працівників. Усі ці люди надають підтримку соціально незахищеному населенню.
- На сьогодні завдання соціальних працівників – завітати до кожної родини в області, визначити проблеми цих людей та знайти шляхи надання їм допомоги, - підсумував Андрій Гамов.
Управління у справах преси та інформації