Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко провів виїзну нараду з керівниками підрозділів, які відповідають за організацію та перебіг карантинних заходів у Приморському районі, які запроваджено у зв’язку з виявленням у свиней вірусу африканської чуми. Крім того Олександр Пеклушенко особисто побував у епіцентрі карантинної зони - селі Комишуватка Приморського району.
З моменту оголошення карантину на в’їздах у населений пункт встановлено два блок-пости, на яких цілодобово чергують працівники міліції, рятувальники та представники ветеринарної служби. Усі фахівці діють відповідно до вимог інструкцій, згідно з якими запроваджено певні обмеження щодо перетину кордону зони карантину.
Загалом у 10-кілометровій зоні навколо села Комишуватка встановлено сім постів, а також працює чотири бригади ветеринарів, які здійснюють обхід кожного домашнього господарства з метою взяття на облік та перевірки стану здоров’я поголів’я свиней. Всього до участі в карантинних заходах залучено близько 300 фахівців, яким місцева адміністрація створила належні умови праці та тимчасового проживання.
Перебуваючи на території села Комишуватка, Олександр Пеклушенко зустрівся з місцевими жителями, які, зокрема, подякували йому за своєчасно отриману та в повному обсязі виплачену компенсацію за втрачену худобу. Загальна сума компенсації склала понад 285 тис. грн, які на прохання обласної влади були виділені з державного бюджету із розрахунку 18,17 грн. за один кілограм живої ваги. Водночас з резервного фонду обласного бюджету виділено кошти на компенсацію втрат молодняка свиней з розрахунку 55 гривень за один кілограм ваги. Крім того, буде вирішено питання щодо надання компенсації за знищене молоко, яке заборонено вивозити та реалізувати за межами зони карантину.
Під час спілкування з жителями Комишуватки також йшлося про необхідність вирішення ще ряду проблемних питань, зокрема, стосовно забезпечення населення питною водою, транспортним сполученням та медичною допомогою, а також щодо розширення асортименту продукції в місцевому продовольчому магазині. Перебуваючи в крамниці, голова облдержадміністрації зв’язався телефоном з її власником, який запевнив, що задовольнить усі прохання місцевих жителів.
Загалом Олександр Пеклушенко дав високу оцінку діям місцевої влади, ветеринарної служби, підрозділам ГТУ МНС та ГУМВС у Запорізькій області, інших структур, які, не маючи практичного досвіду, забезпечили належну організацію карантинних заходів у зоні виявлення вірусу африканської чуми.
- У короткий термін нам вдалося локалізувати це захворювання худоби в зародковому стані. Вважаю, що всі причетні до ліквідації загрози поширення африканської чуми здійснили справжній подвиг у мирний час. Маю надію, що деякі з них будуть відзначені державними нагородами. Крім того, вкотре хочу наголосити, що здоров’ю та життю жителів Комишуватки та Приморського району, а також жителів Запорізької області, численних відпочивальників на Азовському узбережжі абсолютно нічого не загрожує, - зазначив Олександр Пеклушенко, коментуючи свої враження від перебування в зоні карантину.
Слід зазначити, що загалом карантин триватиме 40 днів. У цей період здійснюватиметься постійний моніторинг ситуації не тільки у 10-кілометровій зоні, а й у 150-кілометровій зоні спостереження.
Управління у справах преси та інформації