На цьому наголосив у своїй доповіді перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Ємельяненко під час засідання колегії облдержадміністрації.
- На виконання найважливіших проектів за рахунок коштів субвенцій з Державного бюджету для області в 2012 році передбачено 318,9 млн.грн., що майже в 1,3 раза більше, ніж у 2011 році, коли нашому регіону виділили 241,8 млн.грн, - повідомив Віктор Ємельяненко.
Більша частина коштів - 163,1 млн.грн. передбачена на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій, 27,9 млн.грн. – на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Ще 76,4 млн.грн. призначено на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, 31,4 млн.грн. – це кошти Державного фонду регіонального розвитку, 20 млн.грн. – державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України. Всі ці кошти спрямовуються на виконання робіт на 416 об’єктах соціальної інфраструктури.
За словами посадовця, станом на сьогодні на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій з отриманої суми коштів - 51,8 млн. грн. освоєно 18,9 млн.грн. Субвенція на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі понад 137 млн. грн. надана безпосередньо 20 територіям області, решта (26 млн.грн.) – це доля обласного бюджету.
Станом на 16 липня міськвиконкомами та райдержадміністраціями освоєно 16 млн.грн., що складає лише 12% від отриманої суми коштів. Серед територій області кошти субвенції в повному обсязі використано тільки в Мелітополі (100 %). Гуляйпільський район освоєння коштів забезпечив на 96,7%, Куйбишевський - на 83,9%, м. Енергодар - на 73,3%, Михайлівський район - на 69%. Найнижчий відсоток освоєних коштів у Розівського району - 6,3%. Не забезпечили належне освоєння коштів Вільнянський, Новомиколаївський, Оріхівський та Якимівський райони.
- Є кілька причин повільного освоєння субвенцій. По-перше, чотири райони області затвердили переліки об’єктів не на повну суму, передбачену в Державному бюджеті України. Так, у Розівському районі нерозподілений залишок складає 92% від передбаченої району суми – 3,6 млн.грн., у Токмацькому – 50%, це – 3 млн.грн., у Приазовському – 34% – майже 1,4 млн.грн., у Бердянському – 4%, що складає майже 0,5 млн.грн. Крім того, в Розівському, Приазовському та Бердянському районах, а також м.Бердянськ відсутні висновки Укрдержбудекспертизи та затвердження проектно-кошторисної документації, хоча це є основними вимогами Порядку надання субвенції, - підкреслив Віктор Ємельяненко.
Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко пов’язав повільне освоєння територіями субвенцій з тим, що в профільного заступника голови ОДА Олександра Дудки просто не вистачає часу, щоб займатися питанням капітального будівництва та освоєнням субвенцій у цій галузі.
- Олександр Дудка останнім часом цілком та повністю занурився в сільське господарство, де також дуже багато питань та проблем, особливо зараз. Саме тому, щоб взяти ситуацію з територіями під жорсткий контроль, перед усіма районами та містами поставити чіткі завдання, треба, щоб цими питаннями опікувалась одна людина. Тепер цей напрямок курує мій перший заступник - Віктор Андрійович Ємельяненко, якому, переконаний, вдасться налагодити роботу належним чином, - зазначив Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації