Голова облдержадміністрації Юрій Артеменко, відкриваючи семінар, підкреслив, що його мета – поінформувати керівників територій про злободенні питання діяльності місцевих органів влади на новому етапі державотворення, обмінятися думками щодо практичного вирішення невідкладних завдань соціально-економічного життя районів, міст, селищ і сіл області.
Про місцеве самоврядування і його роль у вирішенні соціально-економічних проблем регіону розповів голова обласної ради Володимир Березовський. Прокурор області Олександр Шацький виклав основні принципи взаємодії місцевих органів виконавчої влади та самоврядування з органами прокуратури. Про нові завдання, які стоять перед органами внутрішніх справ на сучасному етапі державотворення розповів заступник начальника управління МВС України в Запорізькій області Ігор Водченко.
Перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Головко поінформував присутніх про розрахунки за енергоносії, заступники голови Олександр Сін – про формування місцевих бюджетів та організацію їх виконання, Олена Зайковська – про фінансування закладів освіти та кадрові питання, керівник апарату облдержадміністрації Володимир Шевченко – про оптимізацію структури райдержадміністрацій, радник голови облдержадміністрації Валентина Манжура – про роботу з районною пресою, актуальні завдання та проблеми. Відбувся жвавий обмін думками.
Із заключним словом на семінарі виступив голова облдержадміністрації Юрій Артеменко. Він зупинився перш за все на питаннях обласного і місцевих бюджетів нинішнього року після того як Верховною Радою України прийняті зміни та доповнення до держбюджету 2005. Підходити до його розгляду треба не з позиції «як було», а з позиції «як треба», проаналізувати кожну його статтю поіменно і взяти на контроль.
«Нинішній рік повинен стати переломним і в житті Степногірська», - наголосив голова облдержадміністрації. Вихід з кризи він вбачає у створенні там своєрідного технограду, залучення туди як українських, так і іноземних інвестицій.
Юрій Артеменко зупинився на особливостях спорудження історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», який повинен стати найголовнішим пріоритетом в роботі обласної виконавчої влади. Він вірить, що у цього проекту велике майбутнє. «Запорозька Січ» стане туристичним центром Запоріжжя.
У квітні, в День довкілля, керівник області планує започаткувати акцію «Посади дерево сам». А ще організувати в області дитячий фестиваль «Співуча Хортиця», який за значенням міг би конкурувати з всеукраїнським телевізійним фестивалем «Крок до зірок». Для цього треба шукати спонсорів, працювати з бізнесменами, а не нарікати, що коштів на все не вистачає. Меценатів варто залучити до святкування 60-річниці Великої Перемоги. «В області нараховується нині 20 тисяч учасників бойових дій, а представників великого і малого бізнесу -- понад 100 тисяч. То ж невже кожен з них не може знайти кошти на подарунок бодай одному ветерану, - зазначив Ю. Артеменко, - Це свято ми повинні провести якось по-новому».
Голова облдержадміністрації підтримує ініціативу ГУ «ЗІДМУ» зараховувати до вузу безкоштовно щорічно 30 студентів – сиріт і гадає, що цю добру справу підтримують і інші комерційні вищі навчальні заклади.
Зупинився він і на роботі колишніх благодійних фондів, зокрема, «За добробут Запорізького краю», левова частка коштів якого пішла на минулу виборчу агітацію одного з кандидатів в Президенти України. Відтепер ніяких подібних фондів просто не повинно бути.
А ще Юрій Артеменко попрохав голів районних рад, більшість з яких вже не один рік працюють в органах місцевого самоврядування, всіляко допомагати новопризначеним головам райдержадміністрацій, досвід яких ще досить мізерний, але є велике бажання зробити життя на місцях кращим.
Прес-служба облдержадміністрації