На нараді розглядалися питання про особливості проведення комплексу весняно-польових робіт нинішнього року, вирощування олійних культур за інтенсивними технологіями, кредитування господарств АПК області в поточному році. У часники заходу також зосередили увагу і на таких завданнях, як забезпечення умов передачі сільськогосподарської техніки у фінансовий лізинг, раціональне земле використання, організаційна робота РДА з виконання обласної програми «Сільське подвір’я». На нараді також піднімалися питання щодо проблем сільського житлово-комунального господарства і розглядалися шляхи їх вирішення.
Зокрема, у виступах зазначалося, що одним з найважливіших питань є визначення стратегії дій щодо посівів озимини, стан яких викликає стурбованість фахівців. також було наголошено, що структуру посівних площ ярових слід формувати з урахуванням стану озимих, вологозабезпеченості ґрунту і наявності оброблених з осені земель. Враховуючи експертні оцінки, у лісостеповій зоні та районах північного степу доцільно відвести більші площі під яру пшеницю, а також гречку і просо. Також необхідно істотно збільшити площі гороху, сої та інших зернобобових культур. Що ж до масового вирощування соняшнику, то фахівці застерігають від тотального знищення родючості земля через її виснаження . Пропонується від екстенсивних методів і технологій його вирощування перейти до інтенсивних. тобто зменшити посівні площі і натомість використовувати високоврожайні гібриди та високоякісні добрива.
На нараді зазначалось, що в кожному регіоні за допомогою місцевих наукових установ необхідно визначити сортовий склад ярих зернових колосових культур, кукурудзи та соняшнику. І варто орієнтуватись на вирощування переважно скоростиглих сортів і гібридів, що сприятиме скороченню витрат на всі заходи з питань збереження врожаю.
Валерій Буцанов зауважив, що в умовах, коли райони очолили молоді керівники, багато з яких ще не мають достатнього досвіду організації управління в сфері АПК, такий семінар набуває надзвичайного значення.
Преc-служба облдержадміністрації