Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Дудка провів селекторну нараду з керівниками райдержадміністрацій з питань стану озимих культур та розвитку галузі тваринництва.
Як повідомив посадовець, через несприятливі погодні умови майже 40% озимих зернових культур знаходяться в слабкому та зрідженому стані. Частина посівів взагалі загинула.
- За попередніми даними райдержадміністрацій площа загибелі посівів складає всього 44 тис. га або 9 %. У той же час у сусідній Дніпропетровській області цей показник сягає вже 300 тис. га, що складає 40 % від засіяної площі. У мене виникають певні сумніви щодо об’єктивності інформації, яка надійшла з наших районів, - зазначив Олександр Дудка. Враховуючи це, заступник голови облдержадміністрації доручив керівникам РДА, як тільки дозволять погодні умови, провести ретельний аналіз кожного поля та відтворити реальний стан посівів озимих культур.
Ще один напрямок, який потребує особливої уваги, – наявність насіння для пересіву. Головне управління агропромислового розвитку ОДА рекомендує проводити пересів ярими зерновими, гірчицею та кормовими культурами. У цьому контексті представник обласної виконавчої влади наголосив на тому, що на кожній території області має бути витримана структура посівних площ у відповідності до рекомендацій Кабінету Міністрів України.
- Майже 27 % посівних площ області засівають соняшником, хоча в Україні цей показник не перевищує 15%. Разом з тим, у поточному році такі райони як Новомиколаївський, Оріхівський, Приморський, незважаючи на рекомендації науковців, планують вже понад 30% посівних площ засіяти цією культурою, - акцентував увагу голів райдержадміністрацій О. Дудка.
На особистому контролі керівників територій має перебувати й питання забезпеченості сільськогосподарських підприємств мінеральними добривами. На селекторній нараді тільки три райони – Токмацький, Мелітопольський та Приазовський - прозвітували про 100% забезпеченість добривами. Всі інші планують збільшити запаси до початку весняно-польових робіт.
Загалом представники райдержадміністрацій, які доповідали на нараді, відзначали, що пересівати доведеться від 1 до 4,5 тис. га в кожному районі. Насінням – яровими, кукурудзою, горохом, гречкою, гірчицею, просом та сорго – сільськогосподарські підприємства забезпечені. Як тільки з полів повністю зійде сніг, стан посівів буде детально проаналізовано та визначено конкретні площі пересівів.
Підбиваючи підсумки, заступник голови ОДА повідомив, що в березні запланована колегія облдержадміністрації, яка буде присвячена підготовці до проведення весняно-польових робіт. Тож всі проблемні питання, які виникнуть у ході підготовки до посівної кампанії, представники територій мають порушити на засіданні колегії.
Управління у справах преси та інформації