Знайомлячи актив Оріхівського району з Юрієм Вікторовичем Дроздовим, керівник області відзначив його молодість (1972 року народження), порядність і певний господарський і службовий досвід. Ю.В.Дроздов у 1999 році закінчив Таврійську державну агротехнічну академію, інженер-механік, працював у сільськогосподарському виробництві Оріхівщини, у райдержадміністрації, останні роки – в бізнесі.
Губернатор, окреслюючи головні напрямки діяльності голови райдержадміністрації та його команди, нагадав програму Президента країни “10 кроків назустріч людям”. З неї Ю.Артеменко виділяє два завдання: це - “Бандити повинні сидіти у в’язницях” та відродження довіри людей до влади. Адже донині, зазначив губернатор, було так, що хто краде мільйони, того відпускали по підписці, а хто вкраде пару літрів молока, того карали, як кажуть, “на повну катушку”. А перед законом всі повинні бути рівні. “Є впевненість, сказав Ю.Артеменко, що саме верховенство закону сповідуватимуть новопризначені прокурор області і начальник обласного управління МВС”. Особисто цією проблемою найактивніше буде займатися і губернатор.
Роль райдержадміністрацій та їх керівників дуже важлива у відродженні довіри людей до влади. І порядність, чесність, увага до простих людей тут виступають на перший план, підкреслив Ю.Артеменко. “За два-три місяці постарайтесь максимально відкритись людям, зумійте вислухати кожного відвідувача і допомогти”, такий наказ губернатора новим керівникам районів.
За рейтингом Оріхівський район займає 16-е місце. Проблем вистачає: це і безробіття (яке удвічі вище, ніж по області), і водопостачання та газифікація, гостра необхідність будівництва полігону твердих відходів і багато інших. Нині з”явився шанс їх послідовно вирішувати. Керівник області закликав весь актив району до плідної співпраці. Тільки разом можна вирішити серйозні питання.
У Токмаці перед початком районного активу на центральній площі відбулася приємна подія – губернатор вручив головному лікарю центральної районної лікарні Миколі Никітюку ключі від новенького реанімаційного автомобіля “Рено – Мастер” з повним комплектом медичної апаратури вартістю 390 тис. гривень. Міністерство охорони здоров’я України відгукнулося на прохання Юрія Артеменка допомогти області у поліпшенні медичного обслуговування на селі і виділило нашому регіону три сучасних реанімобіля.
Учасникам активу Ю.Артеменко представив нового голову райдержадміністрації – Дмитра Дмитровича Мицака, 1959 року народження. У 1994 році закінчив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства, інженер-механік, працював на різних посадах у сільському господарстві району, з 1996 року – голова правління ВАТ „Токмацький агропромпостач”.
Перелік завдань, якими повинна перейматися влада в районі, губернатор почав із забезпечення тепла у приміщенні (через холоднечу у залі всі сиділи вдягнуті). Але є і більш вагомі. Це – боротьба з безробіттям, розширення зайнятих у малому і середньому бізнесі, газифікація і водопостачання, боротьба із розкрадачами народного майна, відновлення на селі фельдшерсько-акушерських пунктів.
Активу Пологівського району було представлено Валерія Петровича Тоцького, 1950 року народження, у 1977 році закінчив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства, за фахом інженер-механік. Всі минулі роки працював в сільському господарстві Пологівського району, був начальником районного управління сільського господарства, у 2002-2003 роках – головою райдержадміністрації, а потім заступником.
Голова облдержадміністрації поінформував учасників активу про перші кроки Президента і Уряду, які заходи вживає облдержадміністрація, щоб швидше навести порядок у боротьбі зі злочинністю, казнокрадством, корупцією, забезпечити нормальне життя людей.
Ю.Артеменко з приємністю відзначив, що Пологівський район займає четверте місце в області за рейтингом і тут є баланс промислового і сільськогосподарського виробництва. Середня зарплата складає 575 гривень. Та водночас і проблем вистачає, які вимагають негайного вирішення. Хвилює губернатора і доброта новопризначеного керівника району. З одного боку це добра якість людини, але ж нею можуть скористатися деякі непорядні спеціалісти. Тому вона не повинна зашкодити справі. А до нової команди Ю.Артеменко порадив дібрати більше молодих фахівців, які хочуть зрушень у житті людей.
Тривоги розвіяв народний депутат України Олександр Пеклушенко, який запевнив, що якщо керівниками будуть такі як Валерій Петрович, то проблем у нашому житті стане менше, і побажав йому успіхів на новій посаді та гарантував свою підтримку у вирішенні складних питань.
Переповненим був актовий зал у Гуляйпільській райдержадміністрації, коли представляли нового голову – Олексія Петровича Власенка. І це зрозуміло, бо ніде як у цьому районі кипіли пристрасті вольнолюбивого народу під час визначення кандидатури на пост керівника району. Одні відстоювали колишнього голову райдержадміністрації, інші називали нові прізвища. І кожна сторона вважала себе правою. Ю.Артеменко розповів, що шляхом голосування у Києві розглядали дві кандидатури – від Соціалістичної партії та “Нашої України”. До думки громади прислухалися. Рішення Президента зал зустрів бурхливими оплесками.
Хто ж він – нинішній голова райдержадміністрації.? О.П Власенко 1952 року народження, закінчив Сімферопольський державний університет, історик, працював вчителем, інструктором райвиконкому та райкому партії, останні 22 роки – директор загальноосвітньої середньої школи у Гуляйполі.
У своєму короткому виступі Власенко підкреслив, що епоха лозунгів пройшла, настав час роботи. “Я прийшов сюди працювати не на три місяці, заявив Олексій Петрович. - І мені допомагати не треба. Допоможіть людям, дітям, ФАПам. Переконаний, що влада не буде воювати з селом. Мій лозунг: чиновник для людей, а не навпаки. Полювання на відьом не буде, але жорстко питатимемо з винуватців... Я прийшов, щоб працювати для людей”.
Попросив слова і народний депутат Олександр Пеклушенко, але йому практично не дали виступити. У залі здійнявся шум і крик, полетіли вигуки “Геть! Геть!” і “Ганьба!” Пригадали депутату, що він був у штабі кандидата в Президенти Віктора Януковича.
Спокійніше пройшло представлення голови Куйбишевської райдержадміністрації – Ігоря Олександровича Остапенка. Він 1955 року народження, у 1978 році закінчив Ворошиловградський машинобудівний інститут, інженер-механік, з 1980 року у Куйбишевському районі, де працював на місцевому заводі „Електроприлад”, у 1992-1994 роках – заступником голови райдержадміністрації, а потім директором дочірнього підприємства „Торговий дім „Хортиця” у Куйбишевому.
Голова облдержадміністрації Юрій Артеменко розповів учасникам районного активу про нелегку “спадщину” в області. Результати перевірки управлінням КРУ самої облдержадміністрації, її структурних підрозділів та деяких благодійних фондів показали численні порушення і прямі зловживання багатьох посадових осіб. Тому порядок буде наводитись з верхніх ешелонів, запевнив губернатор. Всі винні будуть неодмінно покарані – нині облпрокуратурою розслідується кілька кримінальних справ. Одна з головних вимог нової влади – перед законом всі повинні бути рівні.
Звертаючись до нового керівника району, Ю.Артеменко підкреслив, що Ігор Олександрович вже працював в райдержадміністрації, а нині є шанс довести людям, що можна працювати краще і досягти більшого.
Побажали успіхів новому голові народний депутат України Іван Бастрига та колишній голова райдержадміністрації Владислав Ярошенко. Куйбишевський район один з кращих в області і він повинен таким бути і надалі, примножувати добробут людей.
Голова облдержадміністрації на активах районів висловив слова подяки за роботу колишнім головам райдержадміністрацій: Оріхівської – Віктору Андрійовичу Ємельяненку, Токмацької – Петру Івановичу Боровому, Пологівської – Олегу Васильовичу Закарлюці, Гуляйпільської – Ігорю Олексійовичу Бірюкову, Куйбишевського – Владиславу Івановичу Ярошенку.
У роботі районних активів взяли участь заступники голови облдержадміністрації Валерій Буцанов та Володимир Левченко.
Прес-служба облдержадміністрації