Результатом недавньої поїздки голови облдержадміністрації до Києва стало визначення обсягу ресурсів з постачання нашій області мінеральних добрив та паливно-мастильних матеріалів (ПММ). Так, солярки за пільговими цінами матимемо 33500 тонн. Такої кількості цілком достатньо для всього комплексу робіт. По селітрі, карбаміду і суперфосфату теж питання вирішено. Зараз з’ясовуються чисто технологічні тонкощі.
Щодо цін на паливо і міндобрива. Під час республіканської селекторної наради було чітко сказано, що оператори, які доставлятимуть паливо із Лисичанська і Херсона, мають право „накручувати” до відпускної ціни не більше 3-5 відсотків. Таким чином 1тонна солярки коштуватиме 2400 гривень. Це значно нижче сьогоднішньої вільної ціни.
Те ж саме з міндобривами. Відпускна ціна заводу за 1 тонну буде 825 грн. Оператор „накрутить” не більше 5%. Вийде 860 грн за тонну – це з доставкою господарствам. Важливо, що операторів з доставки міндобрив та ПММ назвали самі райони.
Найболючішим залишається питання кредитування. В принципі задекларовано, що банківський кредит не повинен перевищувати 17%. Із них 10 відсотків погашаються за рахунок держбюджету. Договори погашення діють протягом 7 років, починаючи з 1 квітня наступного після укладення року. Щоб аграрії могли спокійно всю продукцію реалізувати і потім розраховуватись.
На сьогодні в нашій області за такою ставкою працює лише «Промінвестбанк». Його філії є в Мелітополі, Бердянську, Енергодарі, Дніпрорудному. Банк має необмежені кредитні ресурси і необхідний кредит оформляє під заставу, яка не перевищує 1,5-разової обсягу кредиту.
Сьогодні в області працює вже 30 млн. грн. кредиту. А аграріям потрібно ще 200.
Прес-служба облдержадміністрації