Про хід реформування медичної сфери регіону поінформував заступник голови обласної державної адміністрації Микола Ярмощук під час засідання регіонального Комітету економічних реформ.
Як повідомив посадовець, відповідно до плану – графіка реформування системи медичного забезпечення Запорізької області на 2010-2014 роки в області проводиться оптимізація мережі медичних закладів.
З першого січня поточного року активізовано роботу зі створення центрів первинної ланки медико-санітарної допомоги, їх фінансування здійснюється з районних бюджетів.
Також для більш ефективного використання бюджетних коштів проводиться реорганізація малопотужних ділянок лікарень у сільські лікарняні амбулаторії та амбулаторії загальної практики (сімейної медицини). Протягом року відкрито 10 закладів сімейної медицини, їх загальна кількість складає 113 закладів із 272 ділянками. Згідно даних статистики 63% сільських жителів регіону та 16% міських отримують медичну допомогу у сімейних лікарів.
Яскравим прикладом успішного реформування мережі медичних закладів є Михайлівський район, де ще у 2005 році Михайлівська центральна районна лікарня була реорганізована в територіальне медичне об’єднання. Внаслідок цього мережа лікарняних закладів була перетворена в лікувально-діагностичний центр, центр первинно-медичної санітарної допомоги з 16 амбулаторіями сімейного лікаря, також працюють чотири ФАПи. Завдяки цій роботі були відкриті амбулаторії сільських лікарів у найвіддаленіших селах, жителі яких почали отримувати кваліфіковану медичну допомогу.
За роки реорганізації кількість ліжок денного стаціонару в районі збільшилась з 30 до 93. При цьому кількість пацієнтів у цілодобовому стаціонарі зменшилась в 1,2 раза, а у денному, навпаки, збільшилась у 2,5 раза. Зменшилась і кількість викликів швидкої медичної допомоги (на 30%), і кількість хронічних хворих (у 2,5 раза).
Крім того, Михайлівський район є одним з кращих в області за якістю залучених кваліфікованих кадрів. Важливо відзначити, що вся ця робота проведена в рамках виділеного бюджету, а перехід на фінансування за принципами консолідованого бюджету дозволив провести косметичні та капітальні ремонти деяких амбулаторій.
- В успішності проведеної у Михайлівському районі реорганізації сумніватися не доводиться. З одного боку ми бачимо покращення якості медичного обслуговування, з іншого - ефективного використання бюджетних коштів. Зрозуміло, що такий позитивний досвід необхідно поширювати й на інші території, - резюмував заступник голови обласної державної адміністрації Микола Ярмощук.
Тож серед основних завдань на наступний рік посадовець виділив такі: створення центрів первинної медико-санітарної допомоги у містах і районах області; проведення оптимізації мережі дільничних лікарень шляхом перепрофілювання їх у стаціонарні відділення територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян; покращення забезпечення закладів охорони здоров’я кваліфікованими кадрами, санітарним автотранспортом; створення єдиної дієздатної мережі лікарняних закладів надання екстреної та невідкладної допомоги.
Управління у справах преси та інформації