Проблемні питання розвитку агропромислового комплексу розглянуто під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів ОДА, яку провів голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко.
Як повідомив перший заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Колесніков, волога й порівняно тепла погода, яка встановилася у регіоні протягом минулого тижня, суттєво вплинула на стан озимих культур. Якщо на початок грудня тільки 61% озимих знаходилися у задовільному чи доброму стані, то зараз є перспективи, що ця цифра підвищиться до 92-93 %. Тож головне завдання для аграріїв на сьогодні – зберегти озимину від шкідників та гризунів.
Щодо стану тваринництва, посадовець відзначив, що в останні роки в області активно розвивається свинарство та птахівництво. Разом з тим, все більше поглиблюється криза в галузі молочного скотарства. Кількість поголів’я великої рогатої худоби в сільгосппідприємствах складає всього 29,9 тис. голів (у 2010 – 33,5 тис. голів). За кількістю поголів’я корів та виробництва молока область посідає одне з останніх місць серед всіх регіонів країни.
- Питання молочного тваринництва тісно пов’язані з можливостями переробної галузі. В області не налагоджена система роботи пунктів прийому молока, молокозаводів. Досі не вирішено питання забою тварин для продажу, - констатував голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко. - Всі ці питання мають бути обов’язково враховані у програмі розвитку агропромислової галузі регіону.
Крім того, на переконання очільника регіону, у колі особливої уваги головного управління АПК мають знаходитись питання продовольчої безпеки регіону, зокрема, виробництва плодово-овочевої продукції.
- Те, що нам вкрай потрібно зараз, – це будівництво овочесховищ. До тих пір, поки ми не матимемо місця для збереження власної продукції, залежатимемо від імпорту, - наголосив керівник обласної виконавчої влади.
Що ж до будівництва оптового ринку, яке розпочалося цього року, Олександр Пеклушенко заявив, що не буде приймати модні чи популярні рішення.
– Наше завдання - не використати бюджетні кошти, а створити оптову ланку. Якщо ми не будемо чітко розуміти механізмів, за якими він працюватиме, та не бачитимемо ефекту від його роботи, немає сенсу його будувати, - висловив переконання О. Пеклушенко. Тож найближчим часом робоча група, до складу якої увійдуть спеціалісти АПК облдержадміністрації, має вивчити роботу гуртових ринків у Донецьку та Києві та зробити висновок щодо доцільності будівництва такого ринку в Запорізькій області.
Управління у справах преси та інформації