На сьогодні в селищі Кирилівка на узбережжі Азовського моря функціонують близько 350 закладів відпочинку, які не мають централізованої системи водопостачання та водовідведення. Тут використовують привозну питну воду. Стічні води, в свою чергу, вивозяться на полігон, який знаходиться в прибережній захисній смузі Молочного лиману. Такий спосіб організації господарювання в системі відпочинку та оздоровлення негативно впливає на екологічну ситуацію та уповільнює розвиток курортної галузі в смт Кирилівка. Шляхи виходу із критичної ситуації розглянули учасники наради, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Ємельяненко.
У заході взяли участь керівництво Кирилівської селищної ради, Якимівської райдержадміністрації та державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області. Екологи звернули увагу на те, що в цьому курортному сезоні вже було введено ліміти на водопостачання закладів відпочинку.
- У разі відсутності зрушень у вирішенні проблем водопостачання та водовідведення до березня-квітня наступного року ліміти використання води будуть уведені знову, - підкреслив начальник держуправління охорони навколишнього природного середовища Ігор Бройде.
Учасники наради розглянули можливості фінансування будівництва централізованої системи водопостачання та водовідведення в курортній зоні Кирилівки, у тому числі пропозиції потенційних інвесторів. Очевидно, що для реалізації проекту в стислі строки слід також залучати кошти суб’єктів господарювання, що працюють на рекреаційній території. Тож всі ці моменти мають бути враховані у проекті будівництва і представлені керівництву області до 16 грудня.
Управління у справах преси та інформації