Цієї неділі, 20 листопада, працівники сільського господарства будуть відзначати своє професійне свято. Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко привітав запорізьких аграріїв та пообіцяв, що буде допомагати вирішувати проблеми в сільськогосподарській сфері не словами, а ділом.
Олександр Пеклушенко нагородив найактивніших працівників подяками за сумлінну працю, професіоналізм та вагомий внесок у розвиток сільського господарства. Крім того, голова облдержадміністрації повідомив, що наступного року буде збільшено бюджетне фінансування соціальної сфери села.
- Наближається земельна реформа, прийняття якої призведе до серйозних змін. Я переконаний, що ринок землі нам потрібен, але не можна перетворювати цей процес на розбазарювання нашого чорнозему. Гарантую вам, що і Президент України, і Прем’єр-міністр, і Верховна Рада України не будуть щось серйозно змінювати, не порадившись з вами, - справжніми власниками землі. Наша команда не буде обіцяти, ми будемо діяти, а саме – збільшимо фінансування соціальної сфери села. Бо поки буде погано село, місту ніколи не буде добре. Інвестуючи в соціальну сферу села, ми інвестуємо у всю Запорізьку область. Тому сільське господарство – це перший пріоритет моєї роботи. Разом із обласною радою ми підготуємо та приймемо Програму розвитку зернового господарства на 2012-2016 роки, і це буде тільки один з наших перших кроків, - запевнив аграріїв Олександр Пеклушенко.
Довідкова інформація:
У сільській місцевості Запорізької області проживає 420 тисяч людей, в аграрному комплексі працює п’ята частина сільського населення і забезпечує 7% валової продукції області.
У Запорізькій області знаходиться більше двох мільйонів родючих сільськогосподарських земель, а це – п’ята частина всіх сільськогосподарських угідь України, 240 тисяч гектарів – зрошувані.
Запорізька область входить у першу десятку по виробництву зерна в Україні та посідає лідируючі позиції з виробництва соняшника.
За підсумками урожаю буде зібрано 2 мільйони 200 тонн зерна, отримано урожайність приблизно по 2,6 тонн з гектара.
18 господарств області отримали врожай більше, ніж 5 тонн зерна з гектара, а це – вихід на європейський рівень урожайності.
Валовий збір соняшника цього року рекордний для регіону – зібрано 1 мільйон тонн, в середньому – по 17,7 центнера з гектара.
Управління у справах преси та інформації