Таку позицію заявив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко у ході наради щодо розв’язання проблем підприємств електрометалургійного комплексу, пов’язаних з тарифами на електроенергію. З цього приводу в область прибув заступник Міністра палива, енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех. Захід відбувся за участю керівників металургійних підприємств, енергетиків, галузевих профспілок, фахівців облдержадміністрації.
Відкриваючи нараду, Олександр Пеклушенко зазначив, що перед своїм призначенням на посаду голови ОДА порушував проблеми металургійного комплексу перед Президентом і заручився його підтримкою. Нарада і стала першим кроком до їх розв’язання.
- Дійсно, тарифи на енергоносії нині мають соціальний відтінок, внаслідок чого основне навантаження у розрахунках за спожиту електроенергію лягає на плечі промислового комплексу. Але при підвищенні тарифів для підприємств має бути межа, бо це загрожує закриттям заводів і, як наслідок, соціальним вибухом, - підкреслив голова облдержадміністрації.
На даний час не працюють 60% виробничих потужностей феросплавного заводу, ще у квітні цього року було виплавлено останню тонну українського алюмінію, потерпають й інші металургійні підприємства, які є крупними споживачами електроенергії. Одна з основних причин такого стану – занадто висока вартість електроенергії, що робить продукцію нерентабельною.
Під час обговорення шляхів виходу із ситуації Олександр Пеклушенко застеріг, що зниження тарифів для промисловості не може відбуватися за рахунок населення, яке ледве зводить кінці з кінцями. Заступник міністра Сергій Чех у свою чергу заявив, що розв’язувати проблему потрібно не за рахунок зниження тарифів, а через впровадження сучасних технологій, енергозбереження.
Усі зацікавлені сторони висловили свої погляди на розв’язання проблеми, які стосуються як коригування державної енергетичної політики загалом, так і заходів, здатних покращити ситуацію на конкретних металургійних підприємствах з урахуванням особливостей кожного виробництва. Зокрема, феросплавний завод попросив сприяння у наданні підстанції в довгострокову оренду; алюмінієвий комбінат бачить вихід в укладанні прямих угод з виробниками електроенергії; титано-магнієвий комбінат потребує допомоги у реструктуризації накопиченого за попередні роки боргу за електроенергію, а також у пошуку інвестора для реконструкції виробництва.
З порушених питань голова облдержадміністрації надав відповідні доручення, а також окреслив першочергові напрямки: «По-перше, нам слід розібратися з ситуацією на державних підприємствах і вирішити долю їх власності. Друге - питання оренди підстанції для феросплавного заводу, думаю, ми вирішимо найближчим часом. Дещо складніше питання регіоналізації тарифів, тобто з урахуванням відстані між виробником і споживачем електроенергії, але я буду наполегливо порушувати його розгляд на законодавчому рівні. І загалом тарифна політика для металургів – це питання Уряду і Президента. Адже ми говоримо не про суто запорізькі проблеми, вони притаманні всім металургам України».
Управління у справах преси та інформації