Про це заявив голова облдержадміністрації Борис Петров під час зустрічі з керівниками громадських організацій спілок ветеранів Афганістану та постраждалих від аварії на ЧАЕС – головою обласного осередку української Спілки ветеранів Афганістану Олександром Наметченком та головою обласного осередку «Союз Чорнобиль України» Олександром Бутенком. Керівник регіону розповів про деякі кроки з боку обласної влади щодо захисту прав афганців та чорнобильців.
- Є пропозиція створити робочу групу, яка буде нашим спільним органом, функціями якого будуть: напрацювання пропозицій та моніторинг виконання відповідного законодавства. Будуть працювати консультаційні спілки при центральних органах влади, але ініціатива має виходити з регіонів, - зазначив посадовець.
Голова ОДА нагадав, що під час попередньої зустрічі обласна влада підтримала стурбованість ветеранів Афганістану та ліквідаторів аварії на ЧАЕС щодо спірного законопроекту.
- Ви, як ніхто, заслуговуєте на підтримку з боку держави і наші позиції залишаються тут незмінними, - запевнив Борис Петров.
Зі свого боку Олександр Наметченко та Олександр Бутенко запропонували переглянути обласні програми щодо соціального захисту чорнобильців та афганців з метою їх коригування або прийняття нових.
Ще одна пропозиція голови ОДА під час зустрічі стосувалася ветеранів Афганістану. Керівник регіону назвав її поки що недостатньо опрацьованою та такою, що потребує спільного рішення.
- В області діє ряд громадських організацій учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, але, на жаль, не завжди їх очолюють люди, які мають відношення до цієї категорії. Тому було б доцільно забезпечити спадковість поколінь, розглянути можливість стати кураторами цих організацій вашим бойовим офіцерам, - зазначив голова ОДА.
Минулої п’ятниці Прем'єр-міністр України Микола Азаров від імені Уряду підписав меморандуми з представниками всеукраїнських громадських організацій афганців та чорнобильців щодо врегулювання питань соціального захисту цих категорій громадян.
Управління у справах перси та інформації