У проекті Державного бюджету на 2012 рік, що розглядається у Верховній Раді, передбачається збільшення державного фінансування для Запорізької області майже за всіма пунктами. Зокрема, у порівнянні з поточним роком на 18,6% планується збільшити видатки на утримання соціально-культурної сфери та органів місцевого самоврядування, які складають 4427,1 млн. грн. На 10,9% або на 180,4 млн. грн. більше закладено суму державних субвенцій – і це без урахування субвенцій на будівництво мостів через Дніпро. Найбільше - на 163,3 млн. грн., мають зрости субвенції на надання допомоги, пільг та субсидій населенню, на 21,4 млн.грн. зросте субвенція на надання пільг на проїзд та послуги зв’язку. На 53,3% або на 28,3 млн. грн. збільшено субвенцію на будівництво та ремонт комунальних доріг. У 1,5 раза передбачено зростання обсягу дотації вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів. Зростає фінансування програм та заходів по лінії Міністерства освіти та Міністерства охорони здоров’я. Зокрема, на придбання шкільних підручників передбачено державне фінансування у розмірі 8,94 млн. грн., а на закупівлю шкільних автобусів – 13, 957 млн. грн., 12,7 млн грн.. передбачається на закупівлю медикаментів для служб «швидкої допомоги», 65 млн. грн. – на придбання територіями області медичного транспорту та обладнання, з них 5 млн. грн. – м. Токмак і 60 млн. грн. - районам області, а саме: 13 млн. – Токмацькому, 12 млн – Приазовському, по 10 млн. - Михайлівському та Якимівському, 8 млн. - Веселівському, 7 млн. – Приморському.
У той же час фінансисти, аналізуючи запропонований проект державного бюджету, наголошують на певних його вадах. Наприклад, доходна частина бюджету по області збільшується на досить реальні 14% . Проте передбачене збільшення доходної частини бюджету міст Токмак - на 30,7% та Енергодар – на 28,9%, а також Токмацького району - на 23,5 % визнається далеким від реалістичного. Видатки на утримання соціально-культурної сфери, хоча і зросли, але не відповідають потребам. З урахуванням запланованого зростання мінімальної заробітної плати та індексу інфляції потреби області на 2012 рік більші ніж заплановані у бюджеті на 953,4 млн. грн.. Передбачене фінансування забезпечує покриття лише 100% заробітної плати та 68,7% комунальних платежів. На 47,3% зменшуються інвестиційні субвенції, при цьому всі вони мають адресну направленість: 49 млн. грн.. – м. Бердянськ, від 4 до 12 млн. грн.. - Бердянському, Куйбишевському, Приморському, Розівському та Чернігівському районам. А на соціально-економічний розвиток для обласного бюджету субвенцій взагалі не передбачається.
То ж усі дефіцитні статті області доведеться перекривати шляхом пошуку додаткових джерел доходів та подальшої оптимізації соціально-культурної сфери.
Управління у справах преси та інформації