У Запорізькій області спостерігається стійка тенденція збільшення загальної кількості суб’єктів малого підприємництва, підкреслив М. Погрібняк. Це свідчить про те, що попри всі наявні проблеми підприємництво за державної підтримки розвивається по висхідній. Так, за останні чотири роки щорічний приріст суб’єктів малого підприємництва становить 11 - 13,5 відсотки. За станом на 1 січня 2004 року їх кількість в області становила понад 92 тисячі одиниць. У тому числі кількість малих підприємств становила близько 11 тисяч.
Доповідач відзначив нерівномірність концентрації малих підприємств: понад 80 % їх зосереджено у п’яти містах обласного підпорядкування – Запоріжжі (70 %), Бердянську (5,1), Мелітополі (4,8), Енергодарі (2,5), Токмаці (1,4 %). Найнижчій показник – у Приазовському районі.
Водночас, зауважив М. Погрібняк, спостерігається і негативна тенденція – зменшується кількість малих підприємств, які випускають продукцію та надають послуги. Основна їх кількість зосереджена у сфері оптової та роздрібної торгівлі.
Невідємною складовою малого підприємництва є фермермерські господарства. На 1 січня 2004 року їх було зареєстровано 2681, у їх користуванні знаходилось понад 250 тис. гектарів сільгоспугідь. Найбільше фермерських господарств – у Веселівському, Запорізькому, Розівському районах.
Офіційно зареєстрована середня зарплата найманих працівників малих підприємств становить 285,6 гривні (на 1 січня 2004 року). Це четвертий показник у країні. В цілому ж за рейтингом, підкреслив М.Погрібняк, наша область за рівнем розвитку малого підприємництва за останні два роки піднялася з одинадцятого на дев’яте місце.
Доповідач зупинився на питаннях запровадження державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. При цьому відзначив позитивний досвід органів місцевого самоврядування Бердянська, Енергодару, Токмака, Дніпрорудного. Справжнім проривом законодавчої бази М. Погрібняк назвав новий закон про державну реєстрацію фізичних та юридичних осіб підприємницької діяльності, який визначив триденний строк для цієї процедури. Адже до останнього майже 40 % всіх звернень до представництва Держкомітету регуляторної політики та підприємництва стосувалося обтяжливої і тривалої процедури реєстрації.
М. Погрібняк відповів на чисельні запитання журналістів.
Прес-служба облдержадміністрації