За інформацією Головного управління Держкомзему в Запорізькій області право на земельну частку (пай) у регіоні мають 225,3 тис. громадян, з яких 224,1 тис. замінили сертифікати на державні акти на землю. Втім, лише 21,4% землевласників самостійно господарюють на своїх ділянках. У сучасних умовах жоден з них не може розпорядитися своєю земельною власністю. Тому приблизно 80 % власників здають свої паї в оренду. Важливо відзначити, що значна кількість цих власників - селяни-пенсіонери. Багато з них вже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею, наприклад, можливістю продати свій земельний пай, щоб допомогти дітям, або отримати кошти на лікування і тим самим продовжити собі життя.
- Ініціатива Президента України щодо запровадження ринку земель – це сміливий і правильний крок, який завершить земельну реформу, закріпить землю за власником земельного паю, дасть можливість аграрному сектору запрацювати належним чином, - висловив переконання начальник Головного управління Держкомзему в Запорізькій області Олександр Цибров.
Також посадовець підкреслив, що ринковий обіг земель повинен бути чесним, відкритим і прозорим. Громадяни повинні бути захищені законодавчо від усіх негативних проявів у сфері купівлі-продажу землі. Законом буде обмежено максимальну кількість можливого придбання землі в одні руки – це європейська практика.
У цьому контексті дуже важливо, що селяни активно долучаються до обговорення законопроекту «Про ринок земель» та ЗУ «Про державний земельний кадастр».
Семінари та тему «Впровадження ринку земель сільськогосподарського призначення» проходять у всіх районах та містах обласного значення.
Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації