Державне управління екології і природних ресурсів у Запорізькій області, повідомив Г. Золотарьов, як територіальний орган міністерства охорони навколишнього природного середовища в Україні, забезпечує реалізацію екологічної політики в регіоні, спрямовану на вирішення найгостріших екологічних проблем і довгострокових пріоритетів екологічної безпеки й охорони навколишнього природного середовища. Незважаючи на те, що Запорізька область одна з п’яти в Україні найбільш техногенно насичених, завдяки цілеспрямованій роботі природоохоронних органів за показниками займає п’яте місце серед 30 територіальних органів.
Для забезпечення нормальної екологічної ситуації в області інспектори держуправління екології лише за минулі дев’ять місяців 2004 року провели 6228 перевірок підприємств, організацій та транспортних засобів. За порушення вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 921 посадову особу і громадянина, оштрафовано на 71,6 тис. гривень. Для відшкодування збитків, нанесених довкіллю, підприємствам та організаціям пред”явлено 57 позовів на 171,3 тис. грн.
Постійні перевірки відбуваються з питань контролю використання та охорони водних ресурсів, атмосферного повітря, земельних ресурсів та надр, контролю за поводженням з відходами та вторинними ресурсами. Як повідомив Г.Золотарьов, під час перевірок у Запоріжжі 17 підприємств -- основних забруднювачів атмосферного повітря виявлено 20 порушень повітряохоронного законодавства, складено 18 протоколів та постанов на 1904 гривні. Порушення зафіксовані, зокрема, на підприємствах „Дніпроспецсталь”, „Запоріжкокс”, „Український графіт”, „Запорізький завод феросплавів”, „Запоріжвогнетрив”.
Крім перевірок суб’єктів господарської діяльності, значна увага інспекторського складу управління приділяється перевіркам з виявлення несанкціонованих смітників, порушень у збереженні заборонених і непридатних пестицидів і агрохімікатів, обстеження прибережних смуг рік та інших водних об”єктів, дотримання вимог спеціального режиму і природоохоронного законодавства на територіях і об”єктах природно-заповідного фонду. Стабілізації екологічної ситуації в області сприяють природоохоронні акції „Чисте повітря”, „Первоцвіт”, „Нерест” та інші. До їх проведення залучаються співробітники правоохоронних органів, представники виконавчої влади та громадськості.
Безперечно, у роботі інспекторів існує ряд проблем. Насамперед – це недосконала методика розрахунків завданих збитків природі. Недостатньо кадрів інспекторів. Але запорізькі екологи, попри всі труднощі, діють наполегливо та ініціативно. Так, з 1 жовтня в області проводиться місячник „Екологічної лінії” (за телефоном 220-08-33). Зроблено це для формування громадської екологічної свідомості та зміцнення довіри між громадськістю та державними структурами держуправління. Мешканці регіону активно інформують екологів про існуючі проблеми і водночас отримують інформацію про шляхи їх вирішення, стратегію державної екологічної політики.
Прес-служба облдержадміністрації