У цьому запевнив заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів України Микола Калюжний, який спільно з першим заступником голови облдержадміністрації Олексієм Литвином та начальником Головного управління Держкомзему в Запорізькій області Олександром Цибровим провів прес-конференцію на тему «Завершення земельної реформи – вирішальний фактор сталого розвитку українського села».
- Земельні відносини в Україні почали змінюватись і це факт. Законопроект розроблено, після відповідних процедур він набере чинності і ми, на місцях, маємо реалізувати його положення, - зазначив, відкриваючи прес-конференцію, перший заступник голови ОДА Олексій Литвин. На переконання посадовця, головне, чого не можна допустити – переходу землі у власність іноземних громадян, виведення її з категорії сільськогосподарського призначення та допущення невмілого господарювання.
Щодо купівлі землі іноземними громадянами заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів України Микола Калюжний заспокоїв присутніх.
- Ми виключили всі можливості для переходу української землі у власність іноземців. У законопроекті чітко прописано: власниками землі можуть бути тільки громадяни України, фізичні особи, фермерські господарства, - повідомив М. Калюжний.
Також урядовець зазначив, що у разі потрапляння землі у власність іноземців (приміром, отримання спадщини) він має протягом року продати або подарувати її громадянину України. У разі невиконання цієї вимоги земельна ділянка буде продана на аукціоні, а гроші повернуті колишньому власнику.
Також законопроект «Про ринок земель» обмежує можливості спекуляцією землею. За словами Миколи Калюжного, згідно оцінки експертів з наступного року земельна ділянка площею один гектар коштуватиме від шести до восьми тисяч гривень, однак, це не остаточна ціна.
- Земля в Україні недооцінена і її вартість протягом кількох років зросте до двадцяти тисяч гривень. Для того, щоб уникнути спекулювання землею, встановлено спеціальний податок при продажу земельної ділянки, - підкреслив урядовець.
Крім того, проект ЗУ «Про ринок земель» передбачає обмеження - у власності однієї людини може бути не більше 2100 гектарів землі.
За прогнозами Миколи Калюжного, законопроект набере чинності вже з першого січня 2012 року.
Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації