Комісія заслухала керівників територій та підприємств-боржників комунальної форми власності міст Мелітополя, Бердянська, Токмака, а також Комунарського, Шевченківського, Хортицького районів Запоріжжя. Звітували і сільські райони: Чернігівський, Куйбишевський та Гуляйпільський.
16 підприємств комунальної власності мають борги. Найбільше їх у Мелітополі. 5 підприємств складають майже половину заборгованості всієї області. І питання погашення її до 1 грудня залишається відкритим.
Питома вага заборгованості підприємств Бердянська в обласній сумі на перше вересня становила 8,3%.Комісія зобов’язала керівників розрахуватися з боргами до 27 жовтня.
У Токмаку на перше жовтня очікувана заборгованість складе 41,3 тис. грн, тобто відбудеться її ріст. Але, як запевнили комісію керівники підприємств-боржників, явище це тимчасове. До кінця жовтня всі борги будуть погашені.
У Запоріжжі заборгованість на підприємствах комунальної власності на початок вересня була в трьох вище названих районах і складала 270 тис. грн. Підприємства, скажімо, Комунарського району до жовтня її ліквідували. О. Сін дав розпорядження фінансово допомогти за рахунок обласного бюджету таким підприємствам, як «Облсільхозтранс» і «Запоріжкіно».
У Чернігівському районі проблемними залишаються два підприємства: тепломережа і ВУ ЖКГ. На засіданні комісії вирішено провести там службове розслідування і знайти шляхи вирішення проблеми.
У Куйбишевському районі заборгованість теж має місцеве ВУ ЖКГ. Місяць тому комісія вже розглядала стан погашення боргу на цьому підприємстві і рекомендувала райдержадміністрації звільнити з посади керівника підприємства, але, як кажуть, віз і нині там. Тому, як зазначив О. Сін, вся відповідальність за погашення боргу лягає безпосередньо на голову райдержадміністрації. Закрити це питання треба вже у жовтні.
У Гуляйпільському районі за статистичними даними лише одне підприємство - «Теплокомунсервіс» - має борг у сумі 64,1 тис. грн. Йому рекомендовано брати кредит і вирішувати проблему.
Загальна сума заборгованості по заробітній платі по області на 1 жовтня очікується 29,5 млн.грн. З початку року цей показник зменшився майже на 7 млн.грн.
Прес - служба облдержадміністрації