Пріоритетні напрямки земельної реформи визначили учасники наради під час обговорення проекту Закону України «Про ринок земель», яке відбулося у Приморській райдержадміністрації Запорізької області. До обговорення долучились представники районної ради, голови та землевпорядники сільських та селищних рад району.
Учасники заходу розглянули пріоритетні напрямки законопроекту «Про ринок земель» у контексті районних програм з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у Приморському районі, з розмежування земель державної та комунальної власності району та з інвентаризації земель району.
На переконання заступника голови Приморської райдержадміністрації Володимира Панченка, від якісного виконання цих районних програм залежить і результат проведення земельної реформи. Крім того, ці заходи є ще й потужним джерелом наповнення місцевих бюджетів, а відповідно і пріоритетом роботи районної виконавчої влади.
Заступник начальника відділу Держкомзему у Приморському районі В. Малафій детально проаналізував всі діючі в районі програми у сфері земельних ресурсів.
Щодо проекту ЗУ «Про ринок земель» відзначалося, що необхідно започаткувати ринок земель. Переваги приватної власності очевидні: це стабільність права власності, можливість передачі його від однієї особи до іншої, відповідність ціни земельної ділянки її реальній вартості.
Заборона купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення деформує природу приватної власності на землю: юридично вона начебто й існує, але економічно — не працює. Власник не може використовувати землю як інструмент залучення кредитів та інвестицій, оскільки діє мораторій, її не можна пропонувати в заставу, а право на оренду землі віддати в заставу практично неможливо.
За підсумками обговорення всіх нюансів, пов'язаних з виконанням районних програм у галузі земельних відносин, відділу Держкомзему у Приморському районі та ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» доручено розробити кошториси на виконання робіт з поновлення нормативної грошової оцінки земель по кожному населеному пункту району.
Головам та землевпорядникам сільських рад поставлено завдання проаналізувати доцільність виконання робіт з інвентаризації земель та провести економічне обґрунтування виконання цих робіт.
Управління у справах преси та інформації